Rõivas: leppisime kokku üksikvanemate elatisfondi loomises ({{commentsTotal}})

Taavi Rõivas.
Taavi Rõivas. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Peaminister ja Reformierakonna esimees Taavi Rõivas rääkis ERR-i raadiouudistele, et tänastel koalitsioonikõnelustel lepiti kokku üksikvanemate elatisfondi loomises. Homme loodetakse kokkuleppele jõuda ka palju erimeelsusi tekitanud maksuküsimustes ning haldusreformi osas.

"Me astusime täna päris pika sammu edasi," kinnitas Taavi Rõivas.

Kokku lepiti täna üksikvanemate elatisfondi loomises, samuti selles, kuidas fond täpselt toimima peaks hakkama. "Põhiasjades on ühisarusaam olemas," märkis Rõivas.

Pikalt räägiti ka haldusreformi lähtekohtadest. "Arusaadavalt vajab see väga detailset arutelu, et kõik osapooled ühtemoodi aru saaksid ja see on ainus võimalus, et ka päriselt on võimalik valitsuses sel teemal midagi ära teha," lausus peaminister.

Paralleelselt toimusid arutelud veel kolme valdkonna töögruppides: sotsiaalvaldkond ja tervishoid; haridus ja innovatsioon ning e-Eesti; keskkond ja energeetika.

Homme jätkuvad kõnelused pärastlõunal. Reformierakonna esimees avaldas lootust, et homme leitakse kokkulepe haldusreformi põhiküsimustes, samuti maksuküsimustes. Tööd jätkavad ka nn töögrupid. Näiteks on veel arutleda välispoliitika ja Euroopa Liidu eesistumine.

"Tempo on muidugi üksjagu kiire ja tööpäevad on tõesti tihedad. Eks teisalt, mida rohkem me suudame neid asju detailides läbi vaielda, mida põhjalikumalt me läbi arutame, seda rohkem on neid selguse kohti ja seda kindlam on, et ühiselt programmi ellu viies me teame täpselt, mida keegi ühte või teist programmilõiku kirjutades mõtles," rääkis Rõivas. Nii on tema sõnul lootust, et iga punkt, mis lepesse kirja saab, ei ole konkreetse erakonna asi, vaid n-ö kõigi oma.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: