Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paides vahetasid senine koalitsioon ja opositsioon kohad

See tähendab, et Paide sai uue linnapea, volikogu esimehe ja aseesimehe. Võimupöörde kaalukeeleks oli varem Reformierakonda kuulunud Janno Lehemets, kes veel kolmapäeval töötas abilinnapeana ja kellest sai, tänu üleminekule opositsiooni poolele, volikogu aseesimees.

Sotsiaaldemokraadid ja Keskerakond lubavad lahendada Paide riigigümnaasiumi, tervisekeskuse ja muuseumi probleemid ning võtta käsile liitumise ümberkaudsete valdadega. Reformerakondlane Tarmo Alt oli sunnitud loovutama koha uuele volikogu esimehele Peeter Saldrele Keskerakonnast, kelle põhitöö on juhtida Roosna-Alliku valda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Läbirääkimiste kulg näitas, et see on teotahteline koalitsioon ja mina olen veendunud, et see kaks ja pool aastat peab ta vastu," kinnitas Saldre.

Ametist tagandatud linnapea Priit Värk (IRL) on selles küsimuses hoopis teist meelt. "11-liikmeline valitsus ja raevunud opositsioon. Kui koalitsiooni ei suudeta laiendada, siis kardan, et see sõu võib jätkuda aastani 2017," arvas Värk.

Ehk siis Paides jätkub olukord, kus koalitsiooni ülekaal on nii napp, et järjekordne paleepööre võib tulla varem kui karta osatakse.

Paide linnavolikogu liige, SDE-sse kuuluv Kulno Klein ütles, et nad on valmis kolmandat osapoolt kaasama ja uks on lahti, eelkõige IRLi fraktsioonile, aga ei ole välistatud ka Reformierakonna fraktsioon.

IRL tegi volikogu eelmisel istungil ettepaneku moodustada laiapõhjaline koalitsioon, kuid tänased võimuerakonnad sellega ei arvestanud.

"Muidugi meil on ka omad tingimused: tänases situatsioonis, kus me valijad andsid meile kõige rohkem hääli, oleks ka loogiline, et vastavalt sellele oleks ka linnapea koht meil," ütles Paide linnavolikogu liige Ants Hiiemaa (IRL).

Reformierakond ei lepi sellega, et volikogusse kuulub nüüd ka Janno Lehemets, kes on eraisikuna pankrotis ja ärikeelu all.

Paide linnavolikogu liige, reformierakondlane Ingrid Alt märkis, et karistusseadustik näeb ette karistuse, kui inimene rikub eraisiku pankrotis olles talle kehtestatud piiranguid.

Sotsiaaldemokraat Siret Pihelgase üheliikmeline linnavalitsus on otsustusvõimetu järgmise neljapäevani, mil volikogu koguneb erakorralisele istungile abilinnapead valima.

 

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: