Tagasiastumisavalduse esitanud Eesti Raudtee juht endal suurt süüd ei näe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kütusekaardi väärkasutamise tõttu skandaali sattunud Eesti Raudtee juht Ahti Asmann esitas täna ettevõtte nõukogule tagasiastumise avalduse. Asmann tunnistas, et ettevõtte kütusekaarti kasutas ka tema abikaasa ning ta maksis Eesti Raudteele tagasi umbes 5000 eurot.

Eesti Raudtee nõukogul tuleb esmaspäeva hommikusel kogunemisel otsustada, milliseid rööpaid mööda edasi sõita. Eesti Raudtee nõukogu liikme Aivar Sõerdi arvates tuleb Asmanni tänast otsust aktsepteerida.

"Kui me seda asja klaarisime, siis tuli välja ka selline asjaolu, et eelmine nõukogu oli justkui suuliselt andnud loa ka selle kaardi isiklikuks kasutamiseks, aga ma tõesti mina neid detaile ei tea," kommenteeris Sõerd. "Ma olen ise juhtinud suurt riigi ettevõtet üle viie aasta ja minu tegevust kontroliiti omal ajal väga põhjalikult, nii et sellised probleeme minul ei olnud,"

Äripäev kirjutas hiljuti, et Asmanni ametiauto Audi kütusekulu oli ettevõtte raamatupidamisdokumentide järgi ligi 20 liitrit 100-le kilomeetrile, sest tema kütuse maksekaarti kasutas ka ettevõttega mitteseotud isik.

Asmann tunnistas hiljem, et ettevõtte kütusekaarti kasutas ka tema abikaasa ning ta maksis seetõttu Eesti Raudteele tagasi umbes 5000 eurot. Asmann teatas, et kui tekib küsitavusi juhi usaldusväärsuses suhtes avalikkuse ees, siis tuleb võtta vastutus.

Ahti Asmann endal süüd suurt süüd ei näe. "Kuna tegemist oli siiski suuliste kokkulepete tulemusel tekkinud arusaamaga selle aksepteeritavuse suhtes, siis ma saan väga hästi aru, et antud hetkel see jutt ei maksa mitte midagi," ütles Asmann "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

Tema sõnul oli tal selles osas kokku lepe erinevate Eesti Raudtee nõukogu liikmetega. Asmann soovitab asja täpsustamiseks ühendust võtta pikaaegse Eesti Raudtee nõukogu liikme Urmas Sõõrumaaga. Asmani töölemineku ajal oli nõukogu esimees aga hoopis Taavi Madiberk.

Asmann lisab, et tema isiku vastu on alustatud hästi orkestreeritud rünnakut, kuid ta ei soovinud täpsustada, kes on selle taga.

Majandus- ja taristuminister Urve Palo ütles, et tema kiidab Ahti Asmanni otsuse lahkuda heaks. Palo lisas, et ta rääkis küll Eesti Raudtees tekkinud olukorrast nõukogu esimehe Raivo Varega, aga Palo sõnul tegi Ahti Asmann lahkumise otsuse ise.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: