Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: võimuliit on sündinud – tööjõumaksud peaks langema, lastetoetus ja aktsiisid tõusma

{{1427709943000 | amCalendar}}

Reformierakond, IRL ning sotsiaaldemokraadid on jõudnud valitsuskõnelustel põhiküsimustes ning ministriportfellide jagunemises kokkuleppele. Ühise arusaamani on jõutud kuues põhiküsimuses, koalitsioonileping loodetakse lõplikult kokku saada nädala lõpuks.

Plaanis on langetada tööjõu maksukoormust, tõsta lastetoetusi ning viia ellu riigi- ja haldusreform. Lähipäevil tuleb delegatsioonidel jõuda kokkuleppele koalitsioonilepingu terviktekstis, lahendada ära vaidlusküsimused, otsustamata on veel muuhulgas tervishoiupoliitikat puudutavad punktid, lepingu lõplik kogumaksumus ning selle katteallikad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Läbirääkimisi juhtiv Reformierakonna esimees Taavi Rõivas ütles päeval peetud pressikonverentsil, et valitsusleppe kogumaksumuse suurusjärk on üle 300 miljoni euro aastani 2019.

"Kui palju täpselt, see vajab veel hoolikalt timmimist ja tasakaalu saamist."

Rõivas kinnitas, et tegelikult on partnerite vahel juba kokku lepitud ka ministriportfellide jagunemises arvuliselt, kuid mitte valdkondade põhiselt. SDE esimees Sven Mikser arvas, et parem oleks sellest rääkida siis, kui ka valdkonnad on ära jaotatud.

Valitsusleppe lubaduste katteallikate ütles Rõivas vaid, et kahjuliku tarbimise maksustamist on plaanitud tõsta. See tähendab alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi tõusu.

SDE esimees Sven Mikser ütles, et nüüd tuleb kõnelustel otsad kokku sõlmida, et panna kokku valitsus, mis teeb otsused Eesti elu edasiviimiseks.

"Kui koalitsioonilepe on valmis, siis tegu pole kindlasti salajase leppega. Siis on võimalik seda kõrvutada erakondade valimisprogrammidega ning analüüsida, mis on kaotsi läinud, mis on üle, mis kattub," märkis Mikser.

IRL-i esimees Urmas Reinsalu ütles, et kõige tähtsam on tulevase koalitsioonileppe puhul see, et ta oleks poliitiliselt realiseeritav, töötav ja toimiv, et muutusi ühiskonnas esile kutsuda.

 

Toimetaja: Priit Luts, Siiri Ottender-Paasma, Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: