Darja Saar: vene kogukond peab tundma end ühiskonna täisväärtusliku liikmena

Foto: ERR

Venekeelse telekanali peatoimetajana ametisse asunud Darja Saare sõnul peab uus kanal täitma eesmärki, et vene kogukond tunneks end ühiskonna täisväärtusliku liikmena.

"Kanali eesmärk on selge: et siinsed venelased oleks informeeritud sellest, mis Eestis toimub, et nad oleks motiveeritud ja kaasatud ühiskonna tegevustesse. Just selleks, et iga inimese potentsiaal oleks heas mõttes ära kasutatud," rääkis Saar intervjuus ETV hommikuprogrammile.

Ta märkis, et probleem pole tegelikult ühesuunaline. "See ühiskonna osa, kelle emakeeleks on eesti keel, ei tea enamasti mitte midagi, mis toimub venekeelses kogukonnas. Sisuliselt on tegemist kahesuunalise vestlusega, et õppida üksteist paremini tundma ja võimaldada üheskoos tegutseda."

Saar rõhutas, et propagandast on asi kaugel. "Propagandat ei ole mõtet teha, sest inimene saab sellest kohe aru. Mina näen, et kanali sisus on põhirõhk kohalikel inimestele ja nende elul, erinevat laadi saadetel, mis aitavadki inimestel mõista, et nad on ühiskonna täisväärtuslikud liikmed."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: