Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Päästeamet saab üle 80 uue päästesõiduki

Päästeauto.
Päästeauto. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Päästeametile on kavas lähiaastatel hankida vähemalt 83 uut päästesõidukit ning politsei- ja piirivalveametile merereostuse seireks ja tõrjeks uus laev, samuti uus lennuk. Hangete kogumaht on umbes 56 miljonit eurot.

Päästeamet on koostanud uute päästesõidukite hankeks vajaliku dokumentatsiooni ning siseministeeriumiga kooskõlastatakse veel üksikuid tehnilisi nüansse, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Hanke viib läbi siseministeerium ja see kuulutatakse tõenäoliselt välja alanud kuul.

Siseministeeriumi pääste ja kriisireguleerimise osakonna juhataja Priit Laaniste ütles, et lepinguni loodetakse jõuda tänavu sügisel.

Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi sõnul saabuvad uued päästesõidukid päästeameti kasutusse aastatel 2017 ja 2018.

Suurkivi sõnul saavad olema 43 sõidukit pääste põhiautod, ehk kõige klassikalisemad tuletõrjeautod, mis suudavad tegeleda mitmete õnnetusliikidega.

"Teine pool sellest hankest on paakautod, mis on olulised tulekahjude kustutamisel selleks, et tuua sinna kaasa lisavesi. Neid autosid hangime me selle hanke raames 40 tükki. See moodustab juba 90 protsenti kogu riikliku päästeteenistuse paakautode mahust, mis muutub tuttuueks," lausus ta.

Suurkivi sõnul tagatakse uute autode hankimisega võimekus kustutada samaaegselt Eesti neljas piirkonnas kuni 600-hektarilist metsa- ja maastikupõlengut. Ta selgitas, et uute sõidukitega suudetakse ka märksa rohkem varustust õnnetuskohale toimetada.

Suurkivi rääkis, et saadavad autod on väga kõrge maastiku läbivusega. Samuti ütles ta, et hangitakse nii klassikalisi paakautosid, kus veepaak on statsionaarselt kinnitatud alusauto külge, aga ka selliseid alusautosid, mis on võimelised erinevaid konteinereid vedama. "Meie autopark muutub märksa mobiilsemaks," sõnas Suurkivi.

Merereostusseireks kasutatava uue lennuki ning merereostuse avastamiseks ja tõrjeks kasutatava laeva hange kuulutatakse välja aprillis või mais, ütles siseministeeriumi piirivalvepoliitika osakonna juhataja Rando Kruusmaa.

Tema sõnul jääb lennukiparki alles kaks lennukit, millest üks hanke tulemusena kaasaegsema vastu välja vahetatakse.

Laeva ostust rääkides ütles Kruusmaa samuti, et sellega vahetatakse lihtsalt üks senine kasutusel olnud laev välja ning laevastik ei suurene.

Uue laeva hankimiseks on ette nähtud veidi üle 16 miljoni euro, lennuki ostuks 12 miljonit eurot ning päästesõidukite hankimiseks ligi 27,7 miljonit eurot. Raha tuleb Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondidest.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: