Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Savisaart opereerinud kirurg: usun, et linnapea naaseb poliitikasse

Foto: ERR

Tartu ülikooli kliinikumis Tallinna linnapead Edgar Savisaart opereerinud doktor Peep Talving on optimistlik ja tema hinnangul paraneb Savisaar niivõrd, et naaseb poliitikasse.

Talving kinnitas ETV saates "Ringvaade", et Savisaare seisund on paranemas. "Kõik näitajad liiguvad paranemise poole. Tänasel päeval ma usun optimistlikult, et linnapea naaseb poliitikasse. Mul on selline tunne ja usk," rääkis ta ja lisas, et temal olevate andmete kohaselt on Savisaare elu väljaspool ohtu.

Doktor rõhutas, et arengud Savisaare tervise osas on kümne päeva jooksul olnud ootamatult positiivsed.

Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele tehti Tartus operatsioon, mille käigus amputeeriti tal veremürgistuse tõttu parem jalg ülaltpoolt põlve. Savisaart tabanud infektsiooni põhjustaja on streptokokk ehk nn lihasööjabakter.

Talvingu sõnul on lihasööjabakteri tagajärjel suremus väga kõrge, kuid Savisaarega on tehtud TÜ kliinikumis väga head tööd. "Kõik õed, hooldajad, anestesioloogid ja kirurgid on andnud maksimaalse panuse. Samasugune panus pannakse ka teistele haigetele, ainult meedia ei valgusta seda niiviisi. Nii et ta on saanud hea ravi ja seda saavad kõik Eesti kodanikud selles haiglas," kinnitas ta.

Talving on olnud seoses linnapea haigestumisega kõrgendatud avalikkuse tähelepanu all. Doktor tunnistas, et mõnevõrra on pingeline, kui iga sammu vaadeldakse, kuid USA-s, kus ta varem töötas, on töö samuti pingeline.

"Kui teed aga oma asja õigesti, teed koguaeg õigeid otsuseid ja õiget moodi, siis asjad tavaliselt lähevad õigesti. Samamoodi töötas kogu meeskond haigete ümber sellisel printsiibil," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: