Martin Helme: teen Madisonile ettepaneku riigikogust taanduda

{{1427914493000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme ütles ETV saates "Foorum", et kavatseb teha riigikogu liikmele Jaak Madisonile ettepaneku end riigikogust taandada.

Enne saatejuhi avaküsimusele vastamist, oli Martin Helmel avaldus.

"Me oleme siin mitu päeva lugenud lugusid riigikogu liikme Jaak Madisoni kohta. Uudiseid tuleb juurde väga kiiresti ja väga palju. Me arutasime seda teemat eile ja üleeile fraktsioonis ja tänase päeva jooksul on ilmnenud asju juurde," ütles ta kolmapäeva õhtul.

"On väga suur põhimõtteline vahe selles, kas erakonda rünnatakse ideoloogilisel pinnal, nagu rünnak päev peale valimisi, või on tegemist mõne erakonnaliikme ebaeetilise käitumisega," jätkas ta ja lisas, et kavatseb homme fraktsiooni koosolekul seepärast teha Jaak Madisonile ettepaneku ennast riigikogust taandada.

"Kas ta seda teeb, see on muidugi iseküsimus. Kui ei tee, siis läheb asi esmaspäeval meie erakonna juhatusse arutelule, kus on ka mitmeid variante. Ma olen isiklikult äärmiselt nördinud ja pettunud ja saan empaatiliselt väga hästi aru kõikidest nendest meie toetajatest, kes tunnevad sama," lisas Helme.

Helme sõnade kohaselt on see signaal sellest, et EKRE mõtleb seda tõsiselt, kui räägib uuest poliitilisest kultuurist, eetilisest käitumisest ja poliitilisest vastutusest.

Eile ilmnes, et riigikogu liikmeks vannutatud Jaak Madisoni kohta koostati mullu väärteootsus, kuna ta omastas Tallinki laeval töötades nutitelefoni ja üritas seda internetiportaalis maha müüa.

Toimetaja: Rain Kooli, Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: