X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Päästeamet suunab 35 000 eurot küttekollete parandamiseks

Päästeamet suunab 35 000 eurot projektide käigus inimestele, kes soovivad oma küttekollet või pliiti parandada. Indrek Laanepõld Lääne päästekeskusest märkis, et küttekollete korras hoidmine aitab ka tulekahjusid ära hoida.

Saatejuht Urmas Vaino tuletas meelde eilse 1. aprilli uudisloo, kus selgus, et päästjad olid sunnitud vanaproua elamises vana pliidi ära lammutama ja uue asemele tooma. Ning selle eest esitati 4000-eurone arve. Kuigi uudise puhul oli mõistagi tegemist aprillinaljaga, vajab teema sellegipoolest tähelepanu ning pliidi või küttekolde korras hoidmine võib päästa ka tulekahjust.

Lääne päästekeskuse juhi asetäitja tuleohutusjärelevalve alal Indrek Laanepõld ütles, et Eestis on 850-900 tulekahju eluhoonetes ja umbes 10 protsenti nendest on seotud sellega, et nad saavad alguse küttekoldest. "Lisaks toimuvad ka tahmapõlengud, mis hoonele kahju ei tee, aga küttesüsteem saab kannatada."

Laanepõld tunnistas, et tegemist on terve rea välditavate probleemidega, mis on tekkinud, sest pliit või küttesüsteem on hooldamata.

Ta lisas veel, et inimestel lihtsalt tihtipeale ei ole raha, et korstnapühkijat tellida. "Paljud omavalitsused aitavad seda teha, aga veel suurem probleem on see, et kui [küttesüsteemi või pliiti] on vaja korralikult remontida, siis inimestel selle jaoks raha ei ole."

Päästeamet ise jagab sel aastal projektide kaudu välja 35 000 eurot. "Tuleb kirjutada projekt kogukonnas küttekollete parandamise jaoks. See lõpeb 1. mail," lausus Laanepõld.

"Me oleme ju remontinud kortermajasid energiatõhususe eesmärgil. Miks me ei võiks maapiirkondades kodudesse jagada mingi meetme kaudu raha, et küttekolded ja elektrisüsteemid korda saaks," sõnas ta.

Tema sõnul on tihti katkiste küttekollete puhul vaja neid märgata. "Kogukonnad kindlasti saavad märgata ja aidata, et need probleemid saaksid lahendatud. Omast kogemusest võin öelda, et vahel piisab telefonikõnest omastele, et teil on seal selline probleem, tehke korda. Oma silmaga ei pruugi alati märgata kõike," rääkis Laanepõld.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: