Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kadriorus korteriomaniku surnuks peksnud üüriliste pikad vangistused jäid jõusse

{{1427952898000 | amCalendar}}
Vangla
Vangla Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tallinnas Kadriorus 2013. aastal sügisel korteriomaniku surnuks peksnud üürilistele mõistetud pikad vanglakaristused jäid jõusse, sest riigikohus ei võtnud nende kaitsjate kassatsioonkaebusi arutusele.

Kuna riigikohus Oskar Hintsi (58), Mark Dorožkovi (64) ja Eduard Tšernjavski (65) advokaatide kaebusi ei aruta, siis jäi nende süüdimõistmine ja karistamine muutmata.

Kohus tunnistas mõrvas ja mitmes kergemas kuriteos süüdi Hintsi ja Dorožkovi ning karistas esimest 18 aasta, 11 kuu ja 26 päeva pikkuse ning teist 16 aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega.

Koos eelmistega kohtu all olnud Tšernjavski sai kelmuse eest tingimisi üheaastase vangistuse kolmeaastase katseajaga.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas Hintsi ja Dorožkovi mõrvas ning viimast veel ka dokumendi võltsimises ja võltsdokumendi kasutamises ning Tšernjavskit kelmuses. Mehed eitasid kõiki kuritegusid.

Süüdistuse kohaselt tungisid Hints ja Dorožkov 2013. aasta 15. novembril Tallinnas Köleri tänaval asuvas majas kallale 1944. aastal sündinud mehele, kellelt Hints üüris korterit.

Uurimine tuvastas, et Hints ja Dorožkov peksid korteriomanikku käte, jalgade ja mingi kõva esemega ning tekitasid talle pika aja jooksul valu ja raskeid vigastusi, mille tagajärjel mees suri.

Järgmisel päeval matsid Hints ja Dorožkov tapetu Viimsi vallas Tammneeme piirkonnas metsa, kust politseinikud surnukeha 2013. aasta 18. detsembril avastasid.

Uurimisandmeil oli Hints jätnud korteriomanikule tasumata üüri- ja kommunaalmaksed ning keeldus üürilepingu lõpetamisel oma asju korterist ära viimast.

Lisaks sai Dorožkov süüdistuse selles, et ta pettis koos Tšernjavskiga 2012. aastal ühe surnud naise pärijatelt välja korteri.

Süüdistuse kohaselt esitasid Dorožkov ja Tšernjavski eelmise aasta mais notaribüroos võltsitud testamendi, mille põhjal olevat naine pärandanud oma Paekaare tänaval asuva korteri Tšernjavskile. Samuti süüdistatakse Dorožkovi võltsitud dokumentide abil sotsiaaltoetuste taotlemises.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: