Reuters: Kreeka esindajad teatasid, et riigil saab raha järgmisel nädalal otsa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ateena
Ateena Autor/allikas: AFP/Scanpix

Reutersi andmetel on Kreeka teatanud võlausaldajatele, et riigil saab raha otsa järgmise nädala neljapäeval ehk 9. aprillil. Kreeka rahandusministeerium on ajakirjanduses ilmunud väited tagasi lükanud.

Väidetavalt olid Kreeka esindajad esitanud sellekohaseid avaldusi kolmapäeval aset leidnud eurotsooni rahandusministeeriumide telefonikonverentsil, kus arutati, kui kaugel on Kreeka praeguseks jõudnud reformidega, mis on omakorda eelduseks järgmise finantsabi saamiseks, teatas Reuters.

Kreeka rahandusministeerium aga eitab väiteid. "Rahandusministeerium lükkab kategooriliselt tagasi Reutersi anonüümse allika informatsiooni," seisab ministeeriumi pressiteates.

Reutersi esitatud info sarnane Kreeka siseministri Nikos Voutsise kolmapäeval öeldud sõnadele, mille kohaselt peab Ateena praegu valima, kas maksta 9. aprillil Rahvusvahelisele Valuutafondile (IMF) tagasi 450 miljonit eurot või maksta välja palgad ja pensionid. Ministri sõnul on valitsus otsustanud viimase variandi kasuks. Samas teatas valitsuse pressiesindaja kohe pärast ministri avaldust, et Kreeka IMF-ile raha tagasi maksmata ei jäta.

Kreekal on võimalik saada eurotsoonilt ja IMF-ilt 7,2 miljardi euro ulatuses lisalaenu, kui riik suudab ellu viia eelmise valitsuse ajal kokku lepitud reformid, mis on finantsabi jätkamise eelduseks. Samas ei taha uus valitsus neid enamikku neist reformidest teoks teha, sest need oleksid vastuolus valimislubadustega, mille kohaselt senine kärpepoliitika lõpetatakse. Kreeka valitsuse eesmärgiks ongi praegu läbi rääkida uutes tingimustes, mis mõlemaid osapooli rahuldaksid.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: