Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paavst juhtis ülestõusmispühade läkituses tähelepanu maailma konfliktikolletele

Foto: Reuters/Scanpix

Rooma-katoliku kiriku juht paavst Franciscus kutsus oma traditsioonilises ülestõusmispühade läkituses üles rahule mitmetes maailma konfliktipiirkondades. Eriti juhtis ta tähelepanu olukorrale Süürias ja Iraagis ning avaldas muret kristlaste tagakiusamise pärast.

Paavsti arvates peab rahvusvaheline kogukond pöörama rohkem tähelepanu Süürias ja Iraagis toimuvale humanitaarkatastroofile, vahendas BBC.

Samuti avaldas Franciscus soovi, et rahu suudetaks saavutada Pühal Maal, Ukrainas, Liibüas, Jeemenis, Nigeerias, Sudaanis ja Kongo Demokraatlikus Vabariigis.

Vihmasel Püha Peetruse väljakul tehtud sõnavõtus palus paavst ka kristlaste eest, kes peavad mitmel pool maailmas oma usus tõttu kannatama, ning ta tunnistas, et tema mõtted on hetkel Kenyas aset leidnud terrorirünnaku ohvrite juures. (Suurel reedel tehtud sõnavõtus leidis paavst, et rahvusvaheline üldsus on kristlaste tagakiusamise küsimuses liigselt vaikinud.)

Lisaks avaldas paavst lootust, et äsja Lausanne'is sõlmitud Iraani tuumaprogrammi puudutavast kokkuleppest kujuneb samm turvalisema ja vennalikuma maailma suunas.

Veel tundis kirikupea muret inimkaubanduse ja narkokuritegevuse tagajärgede pärast.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: