Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kehtna vallavalitsusel tuleb homsest hakata sigu pidama

Foto: Postimees/Scanpix

Kehtna vallavalitsusel tuleb alates homsest hakata sigu pidama, sest Rey Seakasvatusel jätkub 10 000 pealisele karjale sööta vaid homseni.

Kuigi Kehtna vald vaidlustas veterinaar- ja toiduameti möödunudnädalase otsuse loomade vallale üleandmise kohta, jäi otsus siiski jõusse. Kuna sigade ülalpidamine maksab 35 000 eurot kuus ja vallal sellist raha pole, plaanitakse pöörduda rahandusministeeriumi poole, et saada laenu võtmiseks luba, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pankrotis seakasvatusfirma esindaja ütles täna Raplas toimunud nõupidamisel, et näeb võimalust kõik sead realiseerida 1. novembriks.

"Rey on oma võimalused ammendanud, et tagada loomadele nõuetekohased elamis- ja pidamistingimused ja ka söötmine. Ja selleks, et nende loomade elu ja tervis ja ka nõuetekohane olemine tagada, on nende loomade vallale üleandmine ainuvõimalik," ütles veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda.

Kehtna vallavanem Indrek Kullam ütles, et tõenäoliselt jääb osaühing Rey ikkagi täitma asendustäitmist. "Meie peame vaatama üle kõik raamatupidamise, sest kui me ka raha anname, siis tahame täpselt teada, kuhu ja milleks seda kulutatakse. Kas raha on piisavalt, et sead söönud oleksid, et seda ei kuritarvitataks kuidagi," selgitas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: