Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

AK: Reformierakond toob valitsusse tagasi Michali ja Ligi

Foto: Postimees/Scanpix

"Aktuaalse kaamera" andmetel jagunevad Reformierakonna ministrite portfellid peaminister Taavi Rõivase uues valitsuses nii, et senistest ministritest jätkavad endisel kohal vaid välisminister Keit Pentus-Rosimannus ja siseminister Hanno Pevkur.

Majandus- ja taristuministriks saab Kristen Michal, maaeluministrina soovib valitsuse juhtpartei väidetavalt näha Urmas Kruuset, haridus- ja teadusministrina Jürgen Ligi ja riigihalduse ministrina Arto Aasa.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehest Sven Mikserist saab "Aktuaalse kaamera" toimetuse andmetel kaitseminister, Indrek Saarest saab kultuuriminister, Urve Palost ettevõtlusminister ja riigikogust napilt välja jäänud Rannar Vassiljevist saab tervise- ja tööminister.

Isamaa ja Res Publica Liidu ministrite kandidaadid on erakonna esimees Urmas Reinsalu, kellest saab justiitsminister, ühe häälega Riigikogu ukse taha jäänud Sven Sesterist saab uus rahandusminister, Margust Tsahknast sotsiaalkaitseminister ja Marko Pomerantsist keskkonnaminister.

Kui parteide volikogud nii koalitsioonileppe kui ka ministrite kandidaadid heaks kiidavad, võib Taavi Rõivas juba kolmapäeval tulla riigikogu ette, et pidada kõne valitsuse moodustamise alustest ning saada parlamendilt hääletuse teel volitus valitsuse moodustamiseks.

Ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser usub, et peaministri kandidaat saab tulla parlamendi ette hääletusele kõige varem kolmapäeval ja kõige hiljem järgmisel esmaspäeval.

"Ma usun, et see juhtub pigemini kolmapäeval. Seejärel on tal seadusest tulenevalt veel nädal aega aega, et esitada ministrikandidaadid. Aga kui erakonnad on oma valikud selleks hetkeks teinud, siis ei ole ka põhjust sellega viivitada., et sellisel juhul saaks ministrid anda ametivannet kõige varem neljapäeval," märkis Mikser.

Ministrikohtadega koos jagatakse valitsusliitu kuuluvate erakondade vahel ka riigikogu komisjonide juhtide kohad. Põhimõte on selline, et samal erakonnal ei saa korraga olla sama valdkonna ministriportfelli ja komisjoni esimehe kohta.

Vastavalt sellele kokkuleppele IRL-il on julgeolekuasutuste järelevalvekomisjoni, sotsiaalkomisjoni ja riigikaitsekomisjoni esimehe ametikohad.

"Aktuaalse kaamera" andmetel võib riigikaitsekomisjoni esimeheks saada senine väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja sotsiaaldemokraatidele mineva väliskomisjoni etteotsa võib saada endine haridusminister Jevgeni Ossinovski.

Rahanduskomisjoni esimehe koht hakkab kuuluma reformierakonnale. IRL-i ja Sotsiaaldemokraatide volikogud kogunevad koalitsioonilepet ja ministriportfelle vaagima homme.

Asendusliikmed

Reformierakonnast tulevad parlamenti Andre Sepp, Imre Sooäär, Meelis Mälberg, Vilja Savisaar-Toomast, Mati Raidma, Kristjan Kõljalg ja Ivi Eenmaa.

Sotsiaaldemokraatide seast tulevad parlamenti Hardi Volmer, Mark Soosaar ja Marianne Mikko ning Isamaa ja Res Publica Liidu uued riigikogu saadikud on Mart Nutt, Kalle Muuli ja Einar Vallbaum.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: