Kadri Liik: Ukrainas on korruptsioon jätkuvalt väga suur probleem

Foto: ERR

Äsja Kiievist naasnud Kadri Liik ütles, et Ukrainas on korruptsioon jätkuvalt väga suur probleem ja paljude inimeste jaoks endiselt enesestmõistetav asjade ajamise viis.

Samas möönis ta intervjuus ETV saatele "Välisilm", et kohtus visiidi ajal ka paljude selliste inimestega, kelle jaoks see ei ole normaalne ja kes üritavad selle vastu midagi ette võtta.

"Need inimesed on erinevatel ametikohtadel parlamendis ja ministeeriumides. Nad teavad, mida on vaja teha ja nad püüavad seda teha. See on tõesti väga suur ja raske ülesanne, sest riigiaparaat ei tööta nii nagu peaks. Parlament võib võtta vastu seadusi, puuduvad need, kes neid jõustaksid. See on väga suur ülesmäge rännak praegu," lausus Euroopa Välissuhete Nõukogu programmidirektor Liik.

Meelekindel Porošenko

Liik kohtus ka president Petro Porošenkoga, kes tundus olevat väga meelekindel osas, mis puudutab Minski teist rahulepet.

"Ta oli kindel, et ta ei hakka Ukraina põhiseaduse üle läbi rääkima Moskvaga. Mäletatavasti oli Minski leppes klausel detsentraliseerimise kohta, mida Moskva tahaks interpreteerida kui föderaliseerumist. Ta ütles, et Moskvaga ta sellest ei räägi, aga kui mõned inimesed Ukraina sees soovivad seda arutada, siis ta paneb selle referendumile. Ta oli kindel, et ta selle võidab," rääkis Liik.

"Porošenko kavatseb lepet võtta täht-tähelt ja minna omas interpreteeringus lõpuni eeldusel, et Lääs teda ka toetab," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: