Vene võitleja Donbassis tunnistas väidetavalt üles sõjaroimade toimepanemise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Arseni Pavlov alias Motorola (vasakult teine) 23. veebruaril Donetskis vene laulja Jossif Kobzoni kontserdil
Arseni Pavlov alias Motorola (vasakult teine) 23. veebruaril Donetskis vene laulja Jossif Kobzoni kontserdil Autor/allikas: TASS/Scanpix

Vene võitleja Donbassis rääkis telefoniintervjuus meediaväljaandele KyivPost, et ta on tapnud 15 Ukraina sõjavangi. Õigusekspertide sõnul võib juhul, kui intervjuu helisalvestise autentsus kinnitust leiab, seda pidada tõendiks sõjaroimade toimepanemisest.

Neid väidetavaid roimi ei saa aga tõenäoliselt pidada inimsusevastasteks kuritegudeks ning neid oleks raske anda Rahvusvahelise Kriminaalkohtu arutada, kirjutas KyivPost.

Ukraina sõjavangide mahalaskmisest rääkis intervjuus KyivPostile 3. aprillil Kremli poolt toetatava pataljoni Sparta komandör Arseni Pavlov, kes on rohkem tuntud varjunime Motorola all.

Pavlov ütles, et ta ei kommenteeri väidetavate pealtnägijate tunnistusi, et ta laskis 21. jaanuaril maha päev varem vangi sattunud 90. üksiku õhudessantpataljoni reamehe Igor Branovõtski, kes oli osalenud Donetski lennujaama kaitsel. KyivPost avaldas telefonikõne helisalvestise.

"T...tki mul üldse sellest, milles mind süüdistatakse, tead, t.... Ma lasksin maha 15 vangi. Mul pole sellest üldse t...tki. Ei kommenteeri, t... peale. Kui tahan, siis tapan, ei taha - ei tapa," ütles Pavlov.

32-aastane Venemaa kodanik Arseni Pavlov on võidelnud islamimässuliste vastu Tšetšeenias ja olnud tööline ja turvamees. Tema pataljonil Sparta oli suur roll Donetski lennujaama vallutamisel jaanuaris.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: