Pärnus oli huvi töömessi vastu suur ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Kuigi töötute arv on 2010. aasta lõpust alates pidevalt vähenenud, siis tänavu aprilli alguseks on see Pärnumaal eelmise aasta sama ajaga võrreldes pisut kasvanud ja ulatub 2100.

Samas on nii mõnedki tööandjad hädas töökäte leidmisega. Populaarsel Pärnu töömessil oli täna pakkumisel sadu töökohti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnumaal oli viie aasta eest aprillis 6159 töötut, tänavu kõigest 2100, mullu aga veel saja inimese võrra vähem.

Estonia Spa Hotels juhatuse esimees Andrus Aljas ütles, et tänast messi vaadatates tuleb natuke isegi hirm nahka, et nii palju on pakkumisi ja töökohti.

"Tööpuudusest Pärnumaal me küll rääkida ei saa. Ometi on meil üle kahe tuhande töötu. Pigem on probleem selles, et neis ametlikes numbrites on palju neid inimesi, kes mõnes mõttes hakkavad juba tööturu jaoks kaotsi minema. Kes tahab tööd teha, sellel on võimalusi väga palju," märkis Aljas.

Töötukassa Pärnu osakonna juhataja Pille Pärna sõnas, et juba eelmise aasta kogemuse põhjal oli näha, et Pärnus on messile koht olemas.
"Kui me saame hea tagaiside sel aastal, siis loodetavasti ka järgmisel aastal korraldame," avaldas ta lootust.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: