Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: uus valitsus andis riigikogu ees ametivande

Foto: Stenbocki maja

Täna kell 10 astus ametisse uus valitsus, andes riigikogu ees ametivande.

Ametivannete andmisele järgnes tseremoonia Toompea lossi Valges saalis.

"Asudes täitma Vabariigi Valitsuse liikme kohustusi, olen teadlik, et kannan selles ametis vastutust Eesti Vabariigi ja oma südametunnistuse ees. Tõotan pühalikult jääda ustavaks Eesti Vabariigi põhiseaduslikule korrale ning pühendada oma jõu eesti rahva heaolu ja tuleviku kindlustamisele," ütles Rõivas ametivannet andes riigikogu ees.

Eile kell 12 kirjutasid riigikogu Valges saalis Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Isamaa ja Res Publica Liidu esimehed alla koalitsoonileppele. Pärast seda taotles peaministrikandidaat Taavi Rõivas üle kahe ja poole tunni riigikogult volitusi moodustada tulevane valitsus. Saanud parlamendilt volituse, sõitis Rõivas koos ministritega Kadriorgu, kus esitas uue valitsuse koosseisu presidendile.

Reformierakonnast saab haridusministriks Jürgen Ligi ning majandus- ja taristuministriks Kristen Michal. Siseministrina jätkab Hanno Pevkur ning välisministrina Keit Pentus-Rosimannus. Riigihalduseministriks saab Arto Aas ning maaeluministriks Urmas Kruuse.

Isamaa ja Res Publica Liidust hakkavad valitsusse kuuluma justiitsminister Urmas Reinsalu, rahandusminister Sven Sester, sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ja keskkonnaminister Marko Pomerants.

Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast jätkab kaitseministrina Sven Mikser, kultuuriministriks saab Indrek Saar ning tervise- ja tööministriks Rannar Vassiljev, väliskaubandus- ja ettevõtlusministriks hakkab Urve Palo. 

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: