Londoni lähedal avastati väga suur naftamaardla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: PA WIre/Scanpix

Väike Briti naftatootja teatas, et on avastanud Londonist edela ja lõuna pool arvatavasti maailmaklassi kuuluva naftamaardla, kus võib olla miljardeid barreleid naftat.

UK Oil & Gas Investments (UKOG) teatas täna, et Gatwicki lennujaama ümbritsevate väljade all võib olla kuni 100 miljardit barrelit naftat, sealjuures üle 60 miljoni barreli ühel ruutkilomeetril, kuid hoiatas, et ainult murdosa sellest on võimalik välja pumbata, vahendasid Reuters jt.

See uudis kergitas väikefirma aktsiate hinda kuni 200 protsenti ja ajakirjandus ristis leiukoha piirkonna, Weald Basini, "Briti Dallaseks", kuid naftatööstuse analüütikud jäid ettevaatlikuks.

"Arvame, et oleme siin teinud vägagi märkimisväärse avastuse , ilmselt kõige suurema [Suurbritannia maismaal] viimase 30 aasta jooksul, ja meie meelest on see riikliku tähtsusega," utles UKOG-i tegevjuht Stephen Sanderson BBC-le.

Nafta hulka võib võrrelda näiteks Kuveidi teadaolevate naftavarudega, mis on veidi üle 100 miljardi barreli. Suurbritannia ise on alates 1970. aastatest Põhjamere alt välja pumbanud kokku arvatavalt 45 miljardit barrelit.

Firma möönab, et Lõuna-Inglismaa aluspõhi on geoloogiliselt raske ja välja pumbata õnnestub ehk vaid 5-15%. Sellestki jätkub aga, et katta 10-30% Briti naftatarbest.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: