Tööandjad kiidavad koalitsioonileppe riigireformi osa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tööandjate keskliidu juhatuse esimees Toomas Tamsar.
Tööandjate keskliidu juhatuse esimees Toomas Tamsar. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tööandjate keskliidu esimees Toomas Tamsar ütles, et ei nõustu kriitikaga, mille kohaselt on koalitsioonilepe liiga üldsõnaline. Tamsar peab positiivseks, et võimuliit riigireformi osa tõsiselt võtab.

"Me rõhutasime Tööandjate Manifestis, et riik tuleb tõhusamalt tööle reformida, ja meil on hea meel, et sündiv koalitsioon on sama meelt," ütles Tamsar ERR-i uudisteportaalile.

Tamsari sõnul tuleb Reformierakonnale au anda, et erakond võttis ka selleteemalise ministrikoha, mis tähendab vastutuse riigireformi eest. "Me peame seda väga oluliseks."

Tamsar rääkis, et kui koalitsioonilepet on kritiseeritud mõningase üldsõnalisuse eest, siis tema sellega ei nõustu.

"Me eeldame, et koalitsioonilepet kavatsetakse täita ausalt ja parimas usus, ning siis ongi parem kui enda kinni planeerimise asemel jäetakse tegutsemiseks avaramad piirid," leidis Tamsar.

Tamsar rõhutas, et riigireformi puhul on oluline, et seda ei käsitletaks ainult haldusterritoriaalse reformina, vaid riigi toimimise tervikliku kaasajastamisena. "Muu hulgas on oluline ka avaliku sektori kulude jõukohaseks muutmine ja riigi toimetõhususe parandamine."

Ta lisas veel, et kui riigireformi tee on ette võetud, on oluline teha see otsustavalt ja sisuliselt, mitte piirduda kosmeetikaga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: