Järelevalve avastas, et ERM-i ehitus pole loaga kooskõlas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tartu linnavalitsuse ehitusjärelevalve on avastanud, et Eesti rahva muuseumi uue hoone ehitamine pole kooskõlas ehitusloaga ning palub riigi kinnisvara aktsiaseltsil taotleda uue ehitusloa.

Tartusse Raadile rajatav Eesti Rahva Muuseumi uus hoone on ehitatud meetri võrra kaugemale kui seda näeb ette ehitusluba. Tartu linnavalitsuse selgitusel on tegu planeeritud muudatusega, ent paberil on asjad unustatud korda ajada, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Tartu linnavalitsus andis Eesti Rahva muuseumi uue hoone ehitajale Riigi Kinnsvara aktsiaseltsile aega 20. juunini, et nad taotleks ehitisele uue ehitusloa.

Nimelt on muudetud hoone asendiplaani, ka on probleeme hoones asuvate ruumidega, nagu näiteks lubatust väiksema invatualetiga ning viimasel hetkel otsustas ehitaja muuta uue muuseumihoone küttelahendust.

Seadusetähte järgides pidanuks tegelikult ERM-i ehitaja uue ehitusloa taotluse esitama juba ammu, ent nagu Tartus on korduvalt ilmnenud, on ehitusloast erinevalt ehitatud linnavalitsuse teadmisel ja lootuses, et kellelgi kolmanda huve nii ei rikuta.

"Tuletasime RKAS-ile meelde, et ehituse käigus toimunud muudatused võrreldes projektiga tuleks vormistada. Tõsi ta on, et muudatusi on rohkem kui üks. Midagi väga dramaatilist pole, tegu on suuremate ehitusprotsesside käigus sageni esinevate olukordade," selgitab Tartu abilinnapea Jarno Laur.

Muuseumi ehituse RKAS-i projektidirektor Peeter Mauer ütles, et muuseumi asendiplaani muudeti Tartu linnavalitsuse enda soovil ja seda juba aastate eest.

Korda tuleb ajada aga asjad ka hoone energiamärgisega, sest aasta eest muudeti hoone küttelahendust. Maueri kinnitusel toimuv ehitustööde tegemist ei sega ning hoone peaks valmima tähtajaks.

"Tänase seisuga on meil ajagraafikus veel kaheksa kuud minna. Graafiku järgmine on pingeline, kuid tehtav," lausus Mauer.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: