Telekanal Dožd teatas veel mitmest Ukraina sõjavangide hukkamisest separatistide poolt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa telekanal Dožd teatas veel mitmest vangi langenud Ukraina valitsusväelaste hukkamiste juhtumist.

Ajakirjanik Timur Olevski juhtis tähelepanu videosalvestisele, kus on näha separatistide poolt vangistatud valitsusväelaste veokit. On näha, kuidas arvulises ülekaalus separatistid tapavad haavatud valitsusväelase. Sealjuures on üks separatist tapmise vastu, kuid teine ei võta teda kuulda. Seejärel on kuulda laske, vahendas Unian.

Teadaolevalt leidis intsident aset tänavu 9. veebruaril, kui Ukraina armee 30. mehhaniseeritud brigaadi võitlejad sattusid Debaltseves tule alla. Telejaam identifitseeris kolm Ukraina sõjaväelast ja tegi kindlaks, et vähemalt kaks neist olid video salvestamise ajal veel elus. Mõni nädal tagasi aga viisid vabatahtlikud nende sõjaväelaste surnukehad Donetski surnukuurist minema.

Niinimetatud Donetski rahvavabariigi politseinikud väitsid, et Ukraina sõdurid olevat hukkunud sõjategevuse käigus ning võimalikust mahalaskmisest ei tea nad midagi. Sõdurid maeti esmalt Donetskisse, kuid pärast ekshumeerimist anti surnukehad sugulastele üle.

Dozd pöördus Ukraina kaitseministeeriumi ja separatistide anonüümsete esindajate poole ning sai kinnitust, et vangide mahalaskmine vastab tõele.

Varem oli Donetski separatist hüüdnimega Motorola öelnud ajalehele Kyiv Post, et ta lasi maha rohkem kui 15 vangistatud valitsusväelast.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: