Eesti on maailma riikide sotsiaalse arengu pingereas langenud ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: www2.deloitte.com

Eesti on maailma riikide sotsiaalse arengu pigereas (Social Progress Index) mulluselt 19. kohalt langenud 23. kohale.

Pingerida koostab alates 2009. aastast Maailma Majandusfoorumi heategevuse ja sotsiaalsete investeeringute nõukogu alternatiivina riikide järjestusele sisemajanduse kogutoodangu (SKT) alusel. Tänavu on selles hinnatud 133 riiki, mullu oli neid 132.

Sotsiaalse arengu indeks näitab inimeste heaolu ning võtab arvesse inimeste põhivajadusi (toit ja esmaabi, vesi ja sanitaartingimused, peavari ja isiklik julgeolek), heaolu aluseid (ligipääs informatsioonile ja kommunikatsioonidele, ligipääs põhiteadmistele, tervis ja heaolu, keskkonna jätkusuutlikkus) ning võimalusi (inimõigused, isiklik vabadus ja valikuvõimalus, sallivus ja kaasatus, ligipääs haridusele).

2014. aastal oli esikohal Uus-Meremaa, järgnesid Šveits, Island, Holland, Norra , Rootsi, Kanada, Soome, Taani ja Austraalia.

Tänavu näeb esikümme välja nii: Norra, Rootsi, Šveits, Island, Uus-Meremaa, Kanada, Soome, Taani, Holland ja Austraalia.

Võrreldes 2014. aastaga on Eestist ette läinud Portugal (18. koht mulluse 22. asemel), Tšehhi vabariik (22., mullu 23.) ja Prantsusmaa (21., mullu 20.).

Läti on tänavuses pingereas 33. ja Leedu 35.

Suurriikidest on Suurbritannia 11., Saksamaa 14., Jaapan 15., USA 16., Venemaa 71. ja Hiina 92. kohal.

Ukraina oli möödunud aastal ja on ka tänavu 62. kohal.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: