Keskerakonna juhi kohusetäitja: kolmikliit ei pea vastu isegi esimese riigieelarve koostamist ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Sel nädalal moodustatud kolmikliidul on samad vead, mis varasematel kolmikliitudel, ütles opositsioooni kuuluva Keskerakonna aseesimees Kadri Simson. Pikka iga Keskerakond uuele võimuliidule ei ennusta ega anna neile ka 100 kriitikavaba päeva.

Nii kinnitati täna Keskerakonna volikogus, kus analüüsiti valimistulemusi ja poliitilist olukorda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uue võimuliidu kestvuse esimese tõsisema proovikivina näeb riigikogu suurim opositsioonipartei, Keskerakond juba aasta lõppu, mil riigikogul tuleb vastu võtta järgmine riigieelarve.

"Ma olen kuulnud hinnanguid, et see kolmikliit ei pea vastu isegi mitte esimese riigieelarve koostamist. Nende järgmisteks katsekivideks saab kindlasti kokkulepe presidendi üle ja ma ei usu, et see valitsus kahe aasta pärast kohalike omavalitsuste tulemusi üle elab," hindas Kadri Simson.

Simson kinnitas, et Keskerakond ei anna uuele võimuliidule sadat kriitikavaba päeva, sest loodud valitsusel ei ole värskust ja see ei paku lahendusi mitmetele Eesti probleemidele nagu näiteks väljaränne või maapiirkondade arengu hääbumine.

Simson ütles veel, et praegusele kolmikliidule on sisse programmeeritud varasemate kolmikliitude vead ehk väiksemad partnerid viivad ellu poliitikat, mis nende programmiga päris kokku ei käi. Praeguses kolmikliidus on tema hinnangul kõik veelgi juhuslikum kui varasemates, kaasa arvatud portfellide jaotus.

"IRL-i puhul võib ministrite valikus näha siiski mingit kindlat joont - tegemist on lihtsalt Res Publica tagasitulekuga," kõneles Simson.

Simson lisas, et IRL on kaotanud Vabaerakonnale oma toetusbaasi ja seda ei taasta ministrikohad Reforimerakonna valitsuses. Samal moel jätkates ootab tema hinnangul IRL-i ees lahustumine ja kindel Res Publicaks muutumine.

"Ega tegelikult see, et Reinsalu astub tagasi juunis erakonna esimehe kohalt, ei tähenda seda, et Res Publica liidrite juhtimine selles erakonnas tegelikult lõpeks. Reinsalul on hea öelda, et tema viis erakonna valitsusse ja me oleme kõik teinud õigesti," hindas Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.

Kritiseerides ka sotsiaaldemokraatide osalemist Reformierakonna juhitud kolmikliidus, tõdes Simson, et valimistel on Keskerakonna ainus konkurent siiski Reformierakond, sest teised parteid on võtnud endale toetusjõudude rolli.

Äsja allkirjastatud koalitsioonileppe kohta võttis aga Keskerakonna volikogu vastu poliitilise avalduse, mis kritiseerib koalitsioonileppe katteallikaid.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: