Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Täna saab Eesti koolides avalöögi PISA 2015

{{1428901898000 | amCalendar}}
Kooliõpilased.
Kooliõpilased. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Üle 6000 õpilase ehk iga teine 15-aastane Eesti koolinoor sooritab alates tänasest kuni 8. maini rahvusvahelist PISA testi, mis viiakse läbi 207 koolis ja mis on esmakordselt täies mahus elektrooniline.

Sel korral on peamiseks hindamisvaldkonnaks loodusteadused, testi innovaatiliseks osaks on aga meeskondlik probleemilahendus.

PISA test viiakse läbi iga kolme aasta tagant. Esimest korda osalesid Eesti kooliõpilased testis 2006. aastal, siis 2009. ja 2012. aastal. Tänavu on seega juba neljas kord.

Innove sihtasutuse PISA testi koordinaator Gunda Tire rääkis intervjuus Vikerraadiole, et kuna test on tänavu täies mahus elektrooniline, pööratakse selles rohkem tähelepanu ka interaktiivsetele ülesannetele.

Tire sõnul ei ole vajalik testiks kuidagi eraldi õppida või ette valmistuda, vaid tuleks kasutada omandatud teadmisi ning võtta asja rahulikult. "Et õpilased võtaks testi kui head õppimiskogemust," märkis ta.

Tulemused selguvad alles järgmise aasta detsembris.

Viimati läbi viidud PISA testis, 2012. aastal näitasid Eesti õpilased oma tugevust just loodusteadustes, saavutades selles 6. koha uuringus osalenud 65 riigi õpilaste seas.

Nii matemaatikas kui ka funktsionaalses lugemises olid Eesti õpilased 11. kohal.

PISA rahvusvaheline õpilaste õpitulemuslikkuse hindamise uuring on kõige laiaulatuslikum õpilaste haridusuuring maailmas. See hindab, kas 15-aastane noor on kohustusliku haridusperioodi lõpuks omandanud vajalikud pädevused, et oma eluga hakkama saada.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: