Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lastefond kaasrahastab vähihaigete laste ja nende perede suvelaagrit

Autor/allikas: Arvo Meeks/Valgamaalane

17.–20. augustini toimub Jõgevamaal kolmandat korda MTÜ Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu suvelaager, mille korraldamist toetab 3000 euroga ka SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond.

Iga-aastase laagri eesmärk on pakkuda onkoloogilisi haigusi põdenud ja põdevatele lastele ning nende peredele võimalust välja astuda igapäevarutiinist, saada täiendavaid haigusega seotud teadmisi ning vahetada mõtteid inimestega, kel on samasugune kogemus.

Samal ajal, kui lapsevanemad osalevad erinevatel koolitustel ja õpitubades, kus oma ala spetsialistid jagavad teadmisi ja annavad nõu vähihaigete laste ja perega toimetulemiseks, saavad lapsed end proovile panna meisterdamise töötubades, loovteraapias ja kunstiringis ning osa võtta mitmesugustest vahvatest mängudest ja võistlustest.

Laagri üks korraldajatest, MTÜ Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juhatuse liige Laine Ütt selgitas, et haiguse tõttu pikaks ajaks haigla- või koduseinte vahele sunnitud peredel kaob tihtilugu side oma tuttavatega ning suurematel lastel võib kaasneda valehäbi oma välimuse pärast.

„Laager on just see koht, kus neil on mugav ja mõnus olla. Nad saavad suhelda ning lastel puudub valehäbi, sest kõik teised lapsed on läbi käinud sama raja - kaotanud oma juuksed, pidanud läbi tegema ränki katsumusi, elanud hirmus,“ märkis Ütt.

Üti sõnul on laagri korraldamine leidnud heakskiidu ka arstide ja meditsiinipersonali poolt, kelle hinnangul aitab positiivne emotsionaalne tugi märkimisväärselt kaasa laste raviprotsessile ja taastumisele ning hingelise tasakaalu leidmisele lapsevanematel, kelle emotsionaalsest seisundist omakorda sõltub lapse heaolu.

Laagrid on saanud onkoloogilisi põdevate laste ja nende perede seas väga populaarseks – kui esimesel korraldusaastal osales ca 60 inimest, siis eelmisel aastal oli see juba 122. Tänavu oodatakse osalema kuni 150 osalejat ning varasemast enam just venekeelseid perekondi.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv märkis, et vähihaigete laste laagri toimumist toetatakse suure rõõmuga.

„Nii saame anda oma väikese panuse selleks, et vähihaigete laste vanemate vahel kujuneks tugev ja toetav sõpruskond, kus ollakse üksteisele neis väljakutsetes toeks,“ ütles Liiv.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga.

Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: