Go Rail peatab teadmata ajaks Peterburi ja Moskva rongiliikluse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Go Raili Moskva rong.
Go Raili Moskva rong. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

AS GoRail peatab teadmata ajaks reisid Tallinn-Peterburi ja Tallinn-Moskva rongiliinidel.

"Tallinna-Moskva liini rongipiletite müük on hetkel ajutiselt peatatud," sõnas AS Go Groupi kommunikatsioonijuht Kersti Gorstov Delfile.

Tallinn-Peterburi liinil väljub viimane rong Tallinnast 10. mail ning Peterburist 11. mail 2015.

Millal taastub rongliiklus Tallinna ja Peterburi vahel, oleneb Gorstovi sõnul suuresti majanduspoliitilisest olukorrast ning seetõttu on raske midagi kindlat öelda.

Tallinna-Moskva suunal sõltub Go Raili viimase rongi väljumise kuupäev AS Eesti Raudtee valmidusest sel liinil reisijatevedu jätkata. Go Rail annab täpse kuupäeva täiendavalt teada kodulehe kaudu.

Railway Gazette kirjutab, et Eesti eraettevõte Go Rail peatab teadmata ajaks Tallinna-Peterburi ja Tallinna-Moskva rongiliinid, kuna Venemaalt tulevate turistide arv on oluliselt langenud. Seetõttu pole omavahenditest tegutseval eraettevõttel liine ainuüksi piletitulust võimalik üleval pidada, kinnitas Go Raili tegevdirektor.

"Raske majanduslik ja poliitiline olukord suhetes Venemaa ja Euroopa Liidu vahel on mõjutanud oluliselt Eestit külastavate Venemaa turistide arvu," tõdes Go Raili tegevdirektor Alar Pinsel. Pinsel lisas, et rubla kursi langus on muutunud Venemaa elanikele ka reisimise kalliks.

Tegevdirektor märkis, et kahtlemata on toimiv rongiühendus Eestile tervikuna kasulik, kuid majanduslikult teenivad liinid juba pikemat aega kahjumit. Go Grupp on teeninud käesoleva aasta esimese kahe kuuga ligi 100 000 eurot kahjumit.

Eesti Raudtee otsib koostöös Venemaa Raudteega (RZD) uut lahendust, et reisirongiliiklus Moskva ja Tallinna vahel ei peatuks.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: