Põlvamaal on käimas Patrioodi nädal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Põlvamaal on käimas Patrioodi nädal, mis on fookusesse võtnud koolinoored. Mittetulundusühingu Põlvamaa Patrioot katuse alla koondunud üheksa Põlvamaa suurettevõtet külastavad nädala jooksul maakonna 19 kooli, kus kohtutakse enam kui 500 noorega.

Patrioodi nädal on hea näide algatusest, kus ettevõtjad on kohaliku toodangu ja teenuste väärtustamiseks seljad kokku pannud ning asunud ühiselt tegutsema. Nende sõnum on lihtne, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui tarbid kohalikku toodet, siis sa toetad ka kohalikku ettevõtjat ja sellega seoses säilivad ka töökohad, mis on meie jaoks väga-väga oluline," märkis Põlva maavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Rutt Riitsaar.

Aktsiaseltsis Lõuna Pagarid on leiba tehtud juba 1946. aastast. Hetkel saab siin tööd üle 60 inimese, kelle käte alt tuleb ka tänavu Toiduliidu poolt parimaks kondiitritooteks tunnistatud leib "Krõmpsuv Leib Kanepiseemnetega". Selleks, et tööd ja töökäsi jätkuks edaspidigi ning et piirkond ärksatest noortest tühjaks ei jookseks, on tänavune Patrioodi nädal suunatud noortele. Muuhulgas on noortega kohtumise eesmärgiks rääkida sellest, millised on võimalused tegeleda ettevõtlusega Põlvamaal.

"Võimalused on sellest, et õppida mingi konkreetne eriala. Eelistatud oleks see, mingi rakenduseriala, millega leiab Põlvamaal tööd," selgitas aktsiaseltsi Lõuna Pagarid juht Uno Kaldmäe.

Patrioodi nädala raames käidi ka Räpina ühisgümnaasiumis, mis peab oma 102. sünnipäeva.

Viie aasta eest loodud MTÜ Põlvamaa Patrioot eesmärgiks on propageerida ja selgitada kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: