Ilves Washingtonis: riigid, mille kaitsekulud on alla 2%, ei saa NATO kallal nuriseda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

USA-s töövisiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves esines Balti Ameerika Rahvuskomitee konverentsil, kus ta kinnitas taas oma veendumust, et NATO peaks niinimetatud uutesse liikmesriikidesse alalised üksused paigutama.

Samas nentis president Ilves, et Euroopas on vähe neid liitlasi, kes panustavad piisavalt oma kaitsmisesse ja seetõttu ei ole kohane neil NATO või ameeriklaste kallal nuriseda.

President kutsus baltlaste esindajaid üles rääkima kollektiivkaitsest mitte ainult ameeriklastega, vaid ka oma koduriikide otsustajatega, et nood kaitsekulutustele tähelepanu pööraksid.

"Kui Ameerika Ühendriikide peamine mure NATO pärast on selle tahtmatus kulutada raha kaitsele, siis vähemalt ärge muu kõrval süüdistage NATO-t, et too ei tee piisavalt," märkis riigipea oma sõnavõtus.

"Kui riik kulutab 1 protsendi või alla selle SKP-st kaitsele, siis ei tasu süüdistada igal pool NATO-t. Ainukene rahvas Euroopas, kellel on õigus viriseda, on eestlased, sest meie ainsana täidame kaht protsenti," lisas Ilves.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: