Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haapsallastele õpetati, kuidas kasutada õigesti hädaabirakette

Eile õpetasid vabatahtlikud merepäästjad koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga Haapsalu inimestele, kuidas kasutada hädaabirakette.

Nii noored kui ka vanad huvilised said oma käega proovida signaalvahendeid, mille õige kasutamine võib merel hätta sattudes päästa enda ja oma kaaslaste elu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hädaabirakett on asi, mida peaks tundma iga veesõidukit kasutav inimene. Just sellepärast korraldati juba teist aastat Haapsalus merel kasutatava pürotehnika õppepäev, kus näpunäiteid jagasid kogenud merepäästjad.

Vabatahtlik merepäästja Vallo Vilta ütles, et kuna signaalrakette ei tohi niisama lasta, võeti üritus huviga vastu.

"See on isegi lausa karistatav, kui seda ilma ette teatamata lihtsalt lased. Tänane päev on kõik ilusasti kokku lepitud erinevate asutustega. Turvaliselt kaitsesirmi tagant laseme, organiseeritult," rääkis merepäästja.

Lääne-Eesti paistab mereohutuse osas üleriigiliselt silma, sest 194 Eestis tunnustatud vabatahtlikust merepäästjast 100 tegutseb Lääne prefektuuri tööpiirkonnas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: