Belobrovtsev: SDE-s käib aktsiiside tõstmise teemal terav diskussioon ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sotsiaaldemokraat Vadim Belobrovtsev on üks neist rohkem kui 64 000 inimesest, kes tahab kütuseaktsiisi vastasel meeleavaldusel osaleda. Ta väidab, et SDE leeris käib aktsiiside tõstmise teemal terav diskussioon.

Sotsiaaldemokraadid kuuluvad valitsusliitu, kuid Belobrovtsev tõdeb, et kütuseaktsiisi tõstmine oli Reformierakonna ja mitte sotsiaaldemokraatide idee, et leida raha koalitsioonileppe lubaduste täitmiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Idee iseenesest ei ole sotsiaaldemokraatlik. Erakond on öelnud, et prooviti teisi variante, ei tulnud välja. Lihtsalt lasti Reformierakonnal suruda seesama asi läbi," rääkis Belobrovtsev.

Belobrovtsev ütleb, et sotsiaaldemokraatidel käib erakonnas aktsiiside tõstmise teemaline terav diskussioon.

"On neid, kes ütlevad, et see on väga vale samm. On neid, kes ütlevad, et teistmoodi ei saaks midagi teha. Aga on selge, et see on ebapopulaarne meede," märkis ta.

"Keegi ei ole rahul, et see meede kehtestatakse Aga siin me peame eelkõige Reformierakonna poole vaatama, et miks selline samm tuli ja miks oli see nende jaoks ainuke võimalik variant," lisas Belobrovtsev.

Esimene suurem aktsiisitõusu vastane meeleavaldus on järgmisel pühapäeval Toompeal. Esimeseks maiks on planeeritud ka aktsioon Tartus.
Korraldajate sõnul võib Tallinnas veel aktsioone oodata. Aktsioonide eestvedajad on Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu liikmed.

"Ma võin öelda, et plaanis on kindlasti sõnavõtud. Me võib-olla kavandame mõne reljeefsema näite ka sellel üritusel. Aga ma võin öelda, et tuleb kindlasti meeldejääv sündmus," rääkis aktsiooni korraldaja, EKRE liige Silver Jõgger.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees reformierakondlane Remo Holsmer selgitas, et valitsusliidu eesmärk ei ole tõsta aktsiise. Tegu on valitsusliidu lubaduste ühe katteallikaga.

Eelnõu, mille vastuvõtmisega aktsiisid tõusevad, on tema sõnul veel algusjärgus.

"Eelnõu on valmimas rahandusministeeriumis ja minu teada on ka rahandusminister Sven Sester korraldamas konkreetselt siis osapoolte ja huvigruppide, mõtlen siin õliliidu ja kütuse maaletoojatega sellist kooskõlastusringi, et ootame selle ära," rääkis Holsmer.

"Arusaadav, et inimestel on õigus oma arvamust avaldada, aga eelnõu mõttes on see protsess alles lapsekingades," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: