Paet: Kohveri kohtuasi on farss ning sellele ei peaks tähelepanu pöörama ({{commentsTotal}})

Urmas Paet.
Urmas Paet. Autor/allikas: Juan Carlos Hidalgo/EPA

Endine välisminister, nüüdne europarlamendi saadik Urmas Paet ütles, et ükskõik, mida Eston Kohveri suhtes nn kohtuasja raames fabritseeritakse, ei oma mingit sisulist tähtsust.

"Tegemist on Vene eriteenistuse tegevusega oma autoriteedi suurendamiseks FSB töötajaskonna ja kogu Venemaa silmis. Selle propagandategevuse hind on olnud seni kaheksa kuud Eston Kohveri elust," lausus Paet pressiteates.

"Me ei peaks pöörama mingit tähelepanu Kohveri nn kohtuasjale ja nn süüdistustele ega nende sisule. Me ei pea minema FSB avantüüriga kaasa. Kohveri röövimise ja vanglas hoidmise näol on tegu rahvusvahelise õiguse rikkumisega ning kõik sammud, mida Venemaa on tema suhtes ette võtnud, on farss," rõhutas Paet.

Kõike seda saab Paeti hinnangul Venemaa lõpetada vaid Kohveri vabastamisega. Samal seisukohal on lisaks Eestile ka Euroopa Komisjon, Euroopa Parlament, Euroopa Nõukogu ning paljud demokraatlikud riigid.

"Mida kauem Kohveri kinnipidamine kestab, seda rohkem kahjustab see Venemaa rahvusvahelist kuvandit veelgi," märkis Paet.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: