Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kass päästis Maardu lähistel peremehe tulesurmast

Foto: ERR

Maardu lähistel päästis kass tulesurmast oma peremehe, päästjad omakorda kõik seitse kassipoega ja ühe päästja töine sünnipäev lõppes iseendale tehtud kingituse, koju viidud kassipojaga.

Täna, mõni päev pärast ühele Maardu lähedal elavale perele hirmu külvanud põlengut, korjab majaperemees Andrei viis kassipoega heldinult sülle ja on südamest tänulik pisikeste karvakerade emale, tänu kellele on ta täna elus ja kodugi hoolimata kõigest taastamiskõlbulik, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kass karjus, jooksis üles ning kui ma silmad avasin, siis esialgu arvasin, et päike loojub. Selline valgus oli, aga tegelikult oli tuli lahti," meenutas Andrei ärevaid hetki.

Andrei lisab, et samal hetkel kuulis ta ka esimesel korrusel töötavat suitsuandurit. Kui ta ise majast välja sai, jõudsid õige pea kohale ka päästjad.

Pirita komando meeskonnavanem Kaarel Langemets küsis päästetööde juhina Andreilt, kes peale tema veel hoones olid. "Siis ta ütles, et ei olnud, aga kassid olid. Ja just see hetk, kui ta oli mulle selle informatsiooni andnud, tuli mulle juba üks hingamisaparaadiga päästja hoonest vastu ja tal olid süles kolm kassipoega. Pärast seda me hakkasime ülejäänuid otsima," rääkis Langemets.

Koos peremehega õnnestus päästjatel üles leida ja välja tuua kõik seitse väikest karvakera. Põleng ise oli aga sedavõrd tõsine, et iga kaotatud minut oleks võinud maksma minna inimelu.

Langemetsa sõnul oli tuli juba levinud poolele teisest korrusest. "Kui nüüd oleks suitsuandur olnud, võibolla oleks ärganud varem üles, aga seekord päästsid kassid."

Päästjad rõhutavad, et suitsuandur peaks mitmekorruseliste elamute puhul olema paigaldatud ikka mõlemale korrusele ja vajadusel tuleks neid üles seada ka mitu. Esimesel korrusel asuvast andurist ei pruugi teiselt korruselt alguse saanud põlengu puhul abi olla. Mis oli seekordse põlengu põhjus, selgitavad välja eksperdid, mis aga saab väikestest kangelastest?

"Kandidaadid on olemas, kaks võeti juba ära, tuletõrjuja võttis ühe, tal oli just sünnipäev sel päeval, ja ühe andsime naisterahvale lapsega," sõnas Andrei.

Kes iganes nende väikeste elupäästjate uuteks omanikeks ka ei saa, igal juhul saab ta kaks ühes - suitsuanduri ja ilusa lemmiklooma.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: