Eelmisel aastal tasus ametiautoga tehtud erasõitude eest alla 100 ametniku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti maksumaksjate liidu (EML) andmetel maksis eelmisel aastal ametiautoga tehtud isiklikud sõidud kinni 92 ametnikku.

Tublimad asutused on selle poolest veeteede amet (32), PRIA (25), politsei- ja piirivalveamet (13), haridus- ja teadusministeerium (6) ning maanteeamet ei andnud töötajate arvu, vaid teatas, et hüvitatud on 441 sõidu kulud, kirjutab Eesti Päevaleht.

EML-i juhatuse liige Lasse Lehis märkis, et riigiasutuste autode puhul kasutatakse praktikat, mida maksu- ja tolliamet erasektori puhul ei aktsepteeri ehk sõidupäevikut ei peeta, GPS-i kasutatakse vähe.

Lehise sõnul on GPS-seade, mida rahandusministeerium üritab erasektorile agaralt „maha müüa”, ainult 179 riigiautol ning sõidupäevikut peeti 1529 auto kohta.

"Riigiasutuste puhul, kes ei ole töövälist kasutust ära keelanud, makstakse pigem maksumaksja rahaga täiendavad maksud kinni, selle asemel et nõuda saadud hüve kinnimaksmist ametniku enda palgast. Sellega saavad ametnikud sisuliselt ebaseaduslikku palgalisa," märkis Lehis.

EML-i kogutud andmetest selgub, et riigi autopark on viie aastaga ligi kolmandiku võrra paisunud ehk eelmise aasta lõpus oli autosid riigisektori hingekirjas üle 700 rohkem ehk 2907 ning autodele kulus mullu üle 23 miljoni euro, millele lisandus erisoodustusmaksuna tasutud 426 182 eurot maksumaksja raha.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: