Raport: kõige õnnelikumad inimesed elavad Šveitsis, Eesti jäi pingereas Venemaale alla ({{commentsTotal}})

Šveitsi lipp
Šveitsi lipp Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Riikide heaolu analüüsiva raporti The World Happiness Report kohaselt on Šveits riik, kus elavad maailma kõige õnnelikumad inimesed.

Raportit koostab ÜRO egiidi all tegutsev Sustainable Development Solutions Network (SDSN). Uuringus vaadeldi 158 riiki ning selle eesmärk on mõjutada kohalike valitsuste poliitikat, vahendas BBC.

Šveitsile järgnevad Island, Taani, Norra ja Kanada. Kõige õnnetumad on sama indeksi põhjal Togos, Burundis, Süürias, Beninis ja Rwandas elavad inimesed.

Eesti jääb õnnelikkuse indeksi põhjal 73. kohale, edestades sellega lõunanaaber Lätit, kes on sama indeksi põhjal 89. positsioonil. Eestist eespool on Soome (6), Rootsi (8), Leedu (56) ja Venemaa (64).

Uuring põhineb arvamusküsitlusel ning selles on arvestatud ka sisemajanduse koguprodukti inimese kohta, keskmist eluiga, riigi korruptsioonitaset ning sotsiaalsete vabaduste määra.

"Õnn on sotsiaalse arengu aluseks ning peaks olema eesmärgiks avaliku poliitika kujundamisel," öeldi uuringu läbiviijate poolt BBC-le.

"Riiklikud valitsused ning kohalikud omavalitsused kasutavad järjest rohkem õnnega seotud informatsiooni oma poliitika kujundamisel," kinnitas allikas.

Riikide õnnelikkuse taset hindav uuring avaldati esmakordselt 2012. aastal.

Toimetaja: Indrek Mäe, Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: