Liikumispuudega inimesed tunnustasid toetajaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

...
... Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Eesti liikumispuudega inimeste liit tunnustas neid üksikisikuid, asutusi ja organisatsioone, kes toetasid möödunud aastal sõna või teoga liikumispuudega inimesi.

Peeter Paali tunnustas liit aasta sotsiaaltöötaja tiitliga. Teda peetakse meheks, kes teeb inimeste heaks kaugelt rohkem kui tööülesanded nõuaksid, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Keegi peab ju tegema seda tööd, mis on jäänud teatud määral ripakile. Kui minu endaga juhtus väike terviserike, siis kutsuti mind sotsiaalosakonda tööle. Nii olengi seal varsti kümme aastat tööl ja võiks öelda, et tänu sellele sotsiaalosakonna tööle läksin ma veel ülikooli sotsiaaltööd õppima," selgitas Paal.

Vergi Suiste on aga aasta vabatahtlik ja liikumispuudega inimeste liit nimetsb teda suisa oma raudvaraks, kes on abiks pea kõigil üritustel. Naise sõnul pakub vabatahtlikuks olemine talle palju rõõmu.

"Kui tühised on tegelikult meie probleemid võrreldes nende inimeste probleemidega ja kui elurõõmsad nad on. Nendega koos olles on supertunne, sest see naeratus ja soojus annab nii palju. See on akude laadimine," rääkis ta.

Käsmus Lainela puhkeküla pidav Aivar Alviste võib tunda uhkust aasta majutaja tiitli üle - liikumispuudega inimesed hindavad kõrgelt ettevõtjat, kes renoveeris ja kohandas puhkeküla, võttes arvesse nende ettepanekuid ja nõuandeid.

Kui muidu võib kuulda, et liikumispuudega inimestel on raske tööd leida, sest ettevõtjatel on kallis tööruume neile sobivaks kohandada, siis Alvistet see ei heidutanud.

"Ehitus on tunduvalt kallimaks läinud võrreldes sellega, kui oleks teinud selle tavainimestele kasutamiseks.Aga arvan, et neil peaks olema samasugused võimalused nagu meil kõigil. Liikumispuuetega inimeste liit on oma suvepäevi pidanud meil 15-16 aastat. Olen kõrvalt näinud, kui raske neil on liikuda. Igal aastal olen teinud vastavalt nende vajadustele korraldusi ja ümberehitusi," rääkis Alviste.

Liikumispuudega inimeste liit tänas oma toetajaid juba 14. korda ja igal aastal saab tunnustuse kümmekond inimest, seekord üheksa.

Liidu juht Auli Lõoke tunnistas, et autasu saajate välja valimine on alati keeruline ja raske protseduur.

"Neid autasusid anname ikkagi selle mõttega, et öelda aitäh headele inimestele ja organisatsioonidele, kes mõtlevad ja märkavad laiemalt ja kes on teinud midagi sellist, millest pole kasu saanud ainul üks või kaks inimest, vaid laiem ring," selgitas ta otsuse tegemise põhimõtet.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: