Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: ministeeriumile teadaolevalt on Nepali maavärinas hukkunud üks Eesti kodanik

{{1430048745000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Välisministeeriumile on praeguseks teada 30 Eesti kodaniku viibimine Nepalis, 25 inimese kohta on ministeerium saanud kinnituse, et nemad on looduskatastroofist pääsenud. Välisministeerium on aga saanud info ühe Eesti kodaniku hukkumisest. Eesti saadab Nepali appi oma päästemeeskonna.

Nelja ministeeriumile teadaolevalt samuti Nepalis viibiva inimese kohta püütakse veel kinnitust saada.

Välisministeerium avaldas hukkunu lähedastele sügavat kaastunnet. "Tunnen sügavalt kaasa looduskatastroofis elu kaotanud eestlase perele ja lähedastele. Traagiline loodusõnnetus puudutab meid kõiki," sõnas välisminister Keit Pentus-Rosimannus.

Välisministeerium abistab lähedasi lahkunu põrmu kodumaale toimetamise küsimustes. Samuti annab ministeerium vajadusel abi teistele Eesti kodanikele Nepalist lahkumiseks.

Kohapeal tegutseb aktiivselt Eesti aukonsul Nepalis Nava Raj Dahal, kes on muuhulgas kohtunud osade päästetud Eesti kodanikega.

"Looduskatastroofi tagajärjed on Nepali jaoks drastilised. Igasugune abi on seal praegu oluline ja me pakume seda abi ka Eesti poolt," lisas välisminister, kelle sõnul on Eesti valmis toetama ka Nepalile humanitaarabi andmist.

Peaminister avaldas kaastunnet

Nepalis hukkunud eestlase lähedastele avaldas kaastunnet ka peaminister Taavi Rõivas.

"Avaldan sügavat kaastunnet maavärinas hukkunud Eesti kodaniku lähedastele ning kõigile, keda see looduskatastroof puudutab. Oleme mõtetes teiega," sõnas Rõivas.

Eesti saadab appi päästemeeskonna

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on Eesti kokku panemas päästemeeskonda ja politseimeeskonda, keda katastroofi piirkonda Eesti poolt appi saata.

"Rahvusvahelise kogukonna abi katastroofipiirkonnas on ülioluline ja meie kiire reageerimine vajalik. Valmistame ette meeskondi koostöös nii päästjate kui politseinikega, et olla valmis koheselt katastroofipiirkonda appi minema," märkis Pevkur.

Minister ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kokku on pandud 15-liikmeline päästemeeskond, kes sõidab Nepali homme hommikul. Samuti on valmisolekus DNA- ja sõrmejäljeeksperdid, kes ootavad rahvusvahelist reageeringut Interpoli poolt. Sellesse meeskonda kuulub Pevkuri sõnul 5-6 inimest.

Viimastel andmetel on tugeva maavärina tagajärjel hukkunud Nepalis üle 2000 inimese. Maavärina kese asus Nepali pealinnast Katmandust 80 kilomeetrit loodes. Tihedalt asustatud Katmandu orus elab ligi 2,5 miljonit inimest.

Vaata "Aktuaalse kaamera" intervjuud siseminister Hanno Pevkuriga:

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: