Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reisijuht: kõigepealt tulid maalõhed ja siis rusulaviin kõige lõpuks

Foto: AFP/Scanpix

Sandberg Reiside juht Kaarel Liivamäe ütles "Aktuaalsele kaamerale", et 9-liikmeline Eesti turismigrupp oli parasjagu Nepali pealinnast Katmandust põhjapool asuvas Langtangi piirkonnas, kui maavärin toimus ja üks eestlastest sai kivivaringus õnnetult surma. Ülejäänud reisiseltskonnaga on Liivamäe kinnitusel kõik korras.

"Kui see pauk käis, tulid kivid, kõigepealt maalõhed ja maarebendid ja siis rusulaviin kõige lõpuks. Ja üks meie reisiseltskonna liige siis nende sündmuste käigus õnnetult hukkus. Ülejäänud seltskonnast pooled on helikopteriga Katmandusse ära lennanud ja ülejäänud ootavad nüüd äralendu seal Langtangi piirkonnas," selgitas ta "Aktuaalsele kaamerale".

"Ei ole täpselt teada, milline on see lennujaama olukord seal, et kuidas nad koju saavad lennata," jätkas Liivamäe. "Ja ka see pole teada, millal see järgmine kopterilend sinna Langtangi piirkonda läheb, et ülejäänud inimesed ära tuua."

Nepali eilses ülitugevas maavärinas sai surma ka üks eestlane, kes viibis turismigrupi koosseisus parasjagu Nepalis Tiibeti piiri ääres. Välisministeeriumile on praeguseks teada 30 Eesti kodaniku viibimine Nepalis, 25 inimese kohta on saadud kinnitus, et nemad on pääsenud, nelja inimese kohta püütakse veel infot saada.

Eesti päästjate tööpiirkond alles selgub

Eesti saadab homme varahommikul Nepali 15 päästjat. Siseminister Hanno Pevkuri sõnul siirduvad Nepali ka 5 kuni 6 DNA- ja sõrmejäljeeksperti, ent nende minek sõltub Interpoli kutsest.

Millises piirkonnas koos Soome kolleegidega Nepali lendavad Eesti päästjad tegutsema hakkavad, selgub suuresti kohapeal. Esialgu on missiooni kestvuseks kavandatud kuni kaks nädalat. Edasine sõltub sellest, kui palju on Nepalil lisaabi vaja.

"Kuna see on kiiresti kopmlekteeritud meeskond, me läheme sinna koos oma heade partnerite soomlastega, nendel on juba homme hommikul sinna minemas otselend, kella 7-8 ajal peaks see lend minema," rääkis siseminister Pevkur. "Kohapeal olevate ÜRO abijõududega lepitakse kokku, milline meeskond millise vastustusala endale saab, aga me läheme sinna koos rahvusvaheliste liitlastega."

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: