Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kogu Eesti päästemeeskonna varustus lennukile ei mahtunud, vajalik saadi Soome kolleegidelt

Autor/allikas: ERR

Nepali teel olev 15-liikmeline Eesti päästemeeskond koges esimest tõrget, kui kogu missiooniks vajaminev varustus Tallinnas lennukile ei mahtunud.

Ettevõtmine püsib siiski graafikus, sest puudujääv varustus saadi Soome kolleegidelt, kellega ühes pärast keskpäeva ka Kuopiost Katmandu poole teele lennatakse.

Põhja päästekeskuse juht Priit Laos ütles ERR-i uudisteportaalile, et missioonid on kogu aeg täis tõrkeid, kuid praegu ollakse graafikus.

"Varustus tuli ümber pakkida. Meie "taara" on kandiline, lennuk on ümmargune. Kõik kastid ei mahtunud ära. Aga me pakkisime varustuse ümber ning selle, mida me ei saanud kaasa võtta, saime Soome päästemeeskonnalt," rääkis Laos.

"Meeskond ja varustus on siiski täiskomplekteeritud. Lennujaamas oli sebimist küll, aga see on tavapärane," märkis Laos.

Päästeameti logistikakeskuses Kosel pakiti eile kokku 2,2 tonni varustust. Kaasa läks kõik esmaselt vajalik, et katastroofipiirkonnas pädevat abi anda.

Eesti päästemeeskonna juht Kristjan Sirp ütles, et kaasa võeti peamiselt meditsiinivarustust, et kohapeal anda inimestele esmaabi nii palju kui see on eestlaste võimekuses. Samuti on varustuses esmased otsinguvahendid, et vajaduse korral rusude alt inimesi otsida.

Eesti päästemeeskonna täpsed tööülesanded ja tegutsemisvaldkonnad ei ole veel teada ning selguvad juba kohapeal, kui ÜRO kriisireguleerimise meeskond on määranud ülesanded eri riikide päästegruppide vahel.

Nepali ja naaberriike laupäeval tabanud võimsas maavärinas hukkus vähemalt 3600 inimest.

Toimetaja: Priit Luts, Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: