Hotellide ja restoranide liit: maksuerisuse kaotamise osas on kompromissi raske ette kujutada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Majutusasutuste käibemaksu erisuse kaotamine välisturistitele tõenäoliselt hinnatõusu kaasa ei too, usub Swedbank oma äriklientide seisu arvestades. Küll aga tõuseks hotellitoa hind siseturistile. Täna rahandusministeeriumisse kogunenud ümarlaual tõdes hotellide ja restoranide liit, et neil on maksuerisuse kaotamise osas kompromissi raske ette kujutada.

Rahvusvaheliselt on konkurents väga tihe ja välismaalastele suunatud pakkumiste hinda tõsta ei saa, väidab Swedbank oma äriklientide kohta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Need, kes on orienteeritud välisturistile nagu enamik Eesti majutusasutusi, neil lähiriikide konkurentsis hinda tõsta ei õnnestu. Nemad peavad oma kasumist täiendava maksu sisse võtma. Need kes on orienteeritud siseturistile, neil on rohkem ruumi hinnatõus üle kanda lõpptarbijale," märkis Swedbanki rahvusvaheliste ettevõtete osakonna juhataja Henri Vaher.

Täna kogunesid rahandusministeeriumisse turismi ja hotellinduse ettevõtjate esindajad, maksumaksjate liit, majandus- ja rahandusministeerium. Eesmärk oli kaardistada maksuerisuse kaotamisega seotud riskid.

"Tegelikult selle eesmärk oli anda poliitilise otsuse langetajatele signaal, et millised riskid on üleval. Riskid alates sellest, et Eesti konkurentsitase võib minna halvemaks, hotellitubade hinnad võivad minna kallimaks, võimalikud varimajandusega seotud riskid. Varimajandus võib kasvada," tunnistas rahandusminister Sven Sester.

Ettevõtjate sõnul ei ole veel kadunud lootus, et olukord jõuab positiivse lahenduseni. Kuid hotellide ja restoranide liidu esindaja kinnitas, et kompromissi nad selles küsimuses välja pakkunud ei ole, ega ole kindel, kas siinkohal kompromiss üldse võimalik on.

"Raske öelda. Ega ma ei tea, milline see kompromiss võiks olla, mis hotellipidajaid, turismitalude pidajaid, külalistemaja pidajaid saaks rahuldada peale selle, et jätta käibemaksumäär sinna, kus see täna on. Nagu seda teevad 25 Euroopa riiki," nentis hotellide ja restoranide liidu juht Verni Loodmaa.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: