Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pevkur: poolelijäänud Nepali päästemissioon tähendas kulusid suurusjärgus 25 000 eurot

Foto: ERR

Siseminister Hanno Pevkur ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Eesti päästemeeskonna Nepali saatmise katse tähendas kulutusi suurusjärgus 25 000 eurot.

Pevkur ei nõustunud siiski, et tegu oli fopaaga. Siseministri sõnul tuleb päästemissiooni puhul, kus aeg on kriitiline, otsustada 24 tunni jooksul, kas minnakse välja või mitte. "On paratamatu see, et sa pead võtma riske," lausus ta.

Riski võtmine oli tema sõnul seekord teadmine, et soomlased lendavad välja esmaspäeva hommikul kell 7 - see oli teada pühapäeval. Seega oli Pevkuri sõnul vaja kiiresti leida meeskond, komplekteerida varustus ja jõuda soomlastega samasse punkti ehk Kuopiosse. Seal selgus aga, et lend lükkub edasi, kuna Katmandu lennuväli ei ole võimeline meeskonda vastu võtma.

Selline risk on Eestile praegu tähendanud siseministri sõnul kulusid suurusjärgus 25 000 eurot. 25 000 eurot kulus meeskonna komplekteerimisele, Soome viimisele ja sealt tagasi toomisele.

Siseminister leidis siiski, et Eesti 24-tunnine valmisolek seesugusteks kriisideks ning päästemeeskonna oskused on maailmatasemel. Ta lisas, et ka väga paljude teiste riikide päästemeeskonnad ei saanud Katmandus maanduda ning lendasid näiteks Indiasse ja liiguvad sündmuspaika maad mööda.

Pevkur lisas, et praegu on kõige kiirem vajadus abi järele Maailma Terviseorganisatsioonil, järgmisena on Eestist valmis minema DNA ja sõrmejälgede politseieksperdid. "Kui Interpolilt palve tuleb, kohe läheme," kinnitas minister.

Välisministeerium otsustas Nepali toetada WHO kaudu ka 50 000 euroga.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: