Galerii: "Teeme ära!" koristustalgud Lasnamäel ({{commentsTotal}})

{{1430557227000 | amCalendar}}

Lasnamäe Kivila pargi taguse tühermaa koristus möödus täna üsna vaikselt, kokku tuli üle-eestilisele "Teeme ära!" talgupäevale praegustel andmetel vähemalt 39 000 inimest.

Talgupäevade eestvedajad teatasid, et vaatamata paljudes kohtades sadanud vihmale, läks üle-eestiline "Teeme ära!" talgupäev juba hommikust hästi käima.

Lõunaks talgupäeva staapi laekunud esmase info järgi oli kodudest välja tulnud vähemalt 39 000 inimest. Varahommikuse seisuga oli talgupäevale registreerunud üle 23 400 talgulise.

Talgujuhid väljendavad heameelt osalejate rohkuse ja oodatust tegusama päeva üle. Mõnel pool on küll sadanud vihma, ent see ei ole talgulisi takistanud ühiselt suuri tegusid tegemast, paaris kohas on vihmasaju lõppu oodates peetud mõttetalguid.

Pärnumaa, Lääne-Eesti ja Saaremaa talgulised rõõmustavad aga päikselise ilma ja üha puhtamate kraaviäärte üle. Selle aasta noorima talgulise tiitel läheb Läänemaale – Kelamäe puisniidu hooldusel lõi kaasa 10-päevane talguhunt.

Paljudes talgupaikades peetakse praegu lõunapausi ja süüakse talgusuppi. Sel aastal tundub kõige levinum talgusupp olevat talgujuhtide tagasiside põhjal seljanka, borš, hernesupp ja kalasupp. Tänavusse talgugurmee valikusse kuuluvad veel nõgesesupp, kariibi- ja marokopärane supp, suitsukala ning metsseapraad. 

Magusalaual on enamasti värskelt küpsetatud rabarberikook ja kohukesed, pakutakse ka pirukaid ja kringlit, jõhvikakooki ja torti. Talgupäeva õhtu tõotab tulla kuum – saunad on juba küdema pandud ja lõõtsamehed häälestavad pille.

Talgujuhid on välja toonud ka erinevaid talguleide: Pärnu jõe koristustalgutelt leidsid talgulised laagriplatsilt karu jäljed ja värske hunniku, Pikati küla talgutel leidsid lapsed akutrelli, Rannakülas leiti mullu suvel puhkaja kaotatud jalanõud.

Viljandis on aga kaks meest teinud juba kümnes majas korstnate kaamerauuringuid ja leidnud, et seis on väga tuleohtlik. Mitmete kooli- ja lasteaiatalgute korraldajad on öelnud, et seekord osalevad talgutel ka need vanemad, kes muidu kunagi kusagil kaasa ei löö.

Enim talguid korraldatakse täna Harjumaal ja Tallinnas, kuhu plaanitud 410 talgule on end kirja pannud üle 6700 inimese. Talgupealinna tiitlit on kindlustamas taas Saaremaa, kus toimub 188 talgut, millele on registreerunud üle 2200 talgulise. Pärnumaal on end osalejana kirja pannud samuti üle 2000 talgulise, Tartumaal üle 1800 talgulise. Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Läänemaal, Järvamaal ja Valgamaal on registreerunud rohkem kui 1000 talgulist.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: