Avinurme naiskoor korrastas vabatahtlike pritsimeeste tööruume ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Avinurmes alustati "Teeme Ära!" talgutega juba eile, kui Avinurme naiskoori naised koristasid priitahtlike pritsimeeste tööruume, tegid lillepeenraid ja pesid puhtaks pritsimaja aknad.

"Teeme Ära!" talgupäeva meeskond koostöös päästeametiga kutsus sel aastal üles korraldama Eestis tuleohutustalguid. Avinurme pritsimeeste seltsi 30 mehe igapäevane põhitegevus ongi tuleohutusealane ennetustegevus. Talguaja koristustöödele tulid neile aga appi Avinurme naiskoori naised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seekord tahtsid naised meile appi tulla ja väga tore, sest ega me selle koristamisega siin just ei hiilga. Muid tegemisi on nii palju, et peab hästi kiiresti välja sõitma ja siis peab jälle pärast kiiresti koju minema, nii et seda aega, jah, teinekord pole, aga eks me ikka koristame," rääkis pritsimees Toomas Tooming.

Iga majapidamine vajab naisterahva kätt ja silma, olgu siis tuba korrasdama, lilli istutama või lihtsalt head nõu andma.

"See on täitsa meeste maja ja meie mõtlesime, et naiselik abikäsi kuluks neile ära, sest meil on väga tublid mehed, kes vabatahtlikult tuletõrjes kaasa löövad ja meie eest hoolt kannavad. Algul mõtlesime, et saame siin piirduda akende pesu ja lillepeenra tegemise ja riisumisega, aga kui pritsumehed näitasid meile natukene maja sisemust, siis saime aru, et siin on ikka tõsiselt naise kätt vaja, et kraamimist on," selgitas talguline Eveli Tooming.

Eveli Tooming on talguid korraldanud juba mitu aastat ja leiab, et ühise asja eest koos välja tulemine on peale korraloomise tarvilik ka kogukonna inimeste paremaks ühteliitmiseks.

"Meil on talgud kolm päeva jutti: täna on siin naised talgus abis, homme on Ülejõe küla talgud ja pühapäeval on veel Ulvi küla talgud. Meil on väga tihe nädalavahetus," ütles talguline.

Lisaks iga-aastastele heakorratöödele loodetakse seekord ka suur külakiik ära remontida.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: