Esmaspäeval algab suurõppus SIIL

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Siil Autor/allikas: Teavituskeskus

Esmaspäeval algab kaitseväe suurõppus SIIL, kus harjutab sel aastal Eesti kaitsmist üle 13 tuhande kaitseväelase, kaitseliitlase, reservväelaste ja liitlaste sõduri.

Õppus kestab 15. maini ning hõlmab kogu Eestit. Virumaal kulmineeruv õppus on läbi ajaloo kaitseväe suurim.

SIIL toimub iga-aastase Kevadtormi asemel ja seal on planeeritud üle 13 tuhande osaleja.

Õppuse õnnestumisel on kõige tähtsam osa reservväelasel, kes moodustavad osalejatest üle poole.

Õppuse SIIL eesmärk on kontrollida alalises valmiduses olevate üksuste täiendkomplekteerimist ja kiirreageerimisvalmiduses olevate üksuste formeerimist. See tähendab suurt rõhku just üksuste formeerimise, sealhulgas mobiliseeritute vastuvõtu harjutamisele.

Lisaks harjutab 1. jalaväebrigaad lahingutegevust ja taktikalise ning operatiivtasandi juhtimist.

Õppus Siil koosneb kolmest etapist: 4.-8. maini toimuv I etapp on üksuste formeerimine ja väljaõpe, 9-12. maini toimuv II etapp on 1. jalaväebrigaadi taktikaline õppus ja lahinguülesannete täitmine ning 13.-15. maini toimuv III etapp on operatsiooni lõpetamine ja varustuse esmane hooldus.

Formeerimised toimuvad esmaspäeval ja teisipäeval üle Eesti peamiselt kaitseväe väeosades, kus tuleb arvestada, et nendes paikades on inimesi ja liiklust rohkem ning mõnel pool võib esineda ka liikluspiiranguid. Näiteks Tallinnas on esmaspäeva hommikul kella kuuest kuni keskööni kõigile liiklejaile suletud Filtri tee alates Võistluse tänavast kuni Peterburi tee pikenduseni.

Jalakäijatele on suletud samal ajavahemikul Filtri tee lõik Toonela teest kuni Peterburi tee pikenduseni. Teavet erinevate liikluspiirangute kohta leiab kohalikust omavalitsusest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: