Põhja-Korea pidas kinni USA-s õppiva Lõuna-Korea tudengi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põhja-Korea piirivalvurid patrullimas Yalu jõe kallastel
Põhja-Korea piirivalvurid patrullimas Yalu jõe kallastel Autor/allikas: Reuters

Lõuna-Korea kinnitas pühapäeval, et Põhja-Korea on kinni pidanud New Yorgi ülikooli tudengi, kes sisenes üle Hiina piiri ebaseaduslikult riiki.

Põhja-Korea ametlik uudistekanal Korea uudiste keskagentuur (KCNA) kinnitas, et kinni peetud mees Joo Won-moon on Lõuna-Korea kodanik, kelle elukohaks on märgitud New Jersey ning tal on kehtiv ajutine elamisluba ehk nn roheline kaart, vahendas Los Angeles Times.

KCNA väitel peeti Joo kinni eelmisel kuul, kui mees proovis ületada Yalu jõge Hiinas asuvas Dandongi piirilinnas. Linn asub Põhja-Korea piiril ning on tähtis transpordi sõlmpunkt.

Lõuna-Korea ühendamise ministeeriumi ametnik kinnitas tekstsõnumi teel, et Lõuna-Korea kodanik Joo peeti kinni Põhja-Korea territooriumil. Sõnumis öeldi, et ministeerium menetleb Joo kinnipidamist, samas ei soovita avaldada juhtumiga seotud detaile.

New Yorgi ülikooli (NYU) kõneisik John Beckman ütles uudisteagentuurile AP, et Joo on NYU Sterni ärikooli õpilane. Samuti märkis Beckman, et kinnipeetu ei ole registreerinud ennast ainetele ning õppeasutus ei teadnud Joo reisiplaanidest.

Laupäeval avaldatud KCNA loo kohaselt, kuulati Joo üle ja ütluste andmise käigus tunnistas tudeng, et oli seadusvastaselt piiri ületanud. Uudisteagentuur ei avaldanud kahtlusaluse motiive.

Joo on neljas Lõuna-Korea kodanik, keda hetkel Põhja-Koreas kinni peetakse. Põhja-Korea teatas märtsis, et on vahi alla võtnud kaks Lõuna-Korea kodanikku, keda kahtlustatakse spionaažis. Lõuna-Korea eitas Põhja-Korea võimude väiteid ja kutsus naaberriiki üles kinnipeetuid vabastama.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: