Peeter Kaldre: kes tahaks austada riiki, kelle relvadega tulistati alla Malaisia reisilennuk? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kes tahaks austada riiki, kes käitub täpselt samamoodi nagu see riik, kelle üle 70 aastat tagasi võit saavutati. Riiki, kes tungib kallale Gruusiale, anastab Ukrainalt Krimmi ja püüab temalt kahmata suurt tükki idaosast. Riiki, kelle relvadega tulistati alla Malaisia reisilennuk. Riiki, kes ähvardab alustada sõda Balti riikide ja vaat et kogu maailma vastu, kommenteeris ETV saatele "Välisilm" Peeter Kaldre.

Tuumarelva piiratud kasutamisest ei rääkinud näiteks ameeriklased isegi Vietnami puhul, kus nad tõsise koslepi said. Nüüd on aga taktikaliste tuumalöökidega ähvardamine Kremli poliitikas igapäevane asi.

Miks peaks USA president või Saksamaa kantsler seisma kõrvuti Putiniga Punasel väljakul, kui toosama Putin süüdistab ameeriklasi kõikides ilmahädades, sealhulgas Ukraina kriisis.

NATO-l tervikuna olevat roomav eesmärk Venemaa blokaadirõngasse võtta ja lõppkokkuvõttes hävitada. Kremli retoorika kohaselt lääneriigid muust ei mõtlegi, kui Venemaa ja venelaste alandamisest.

Putin võiks natuke peeglisse vaadata. Kui tema meelest oli Nõukogude Liidu lagunemine 20. sajandi kõige suurem geopoliitiline katastroof, siis järelikult ta igatseb seda monstrumit taga. Ja ta on teinud ka praktikas kõik, et Venemaa, kes 90-ndate algul ilmutas nõrka soovi kujuneda demokraatlikuks riigiks, meenutab üha rohkem seda kadunukest.

Sellisel juhul tasuks arvestada sellega, et ka nõukogude ajal ei käinud Lääne juhid Punase väljaku paraadi imetlemas. Tribüünil seisid vennaliku sotsialismileeri ja Moskva vasallriikide ninamehed. Ja neid oli palju rohkem kui eeloleva 9. mai üritusel.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: