"Eelarvamusfestivalil" räägitakse inforuumi kujundamisest ja vene kooli seisundi üle Eestis ({{commentsTotal}})

Foto: Tanel Valdna/ERR

Gotlandi saarelt pärinevad arvamusfestivalid on Eestis traditsiooniliseks muutunud. Tänavu peetakse üle-eestilist Paide Arvamusfestival eelfestivali Narvas.

Eelürituste eesmärk on festivali tutvustamine üle Eesti, et tõstatada just kohalikele inimestele olulisi küsimusi, mis eri piirkondades on erinevad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Varasematel Arvamusfestivalidel osalejad pärinesid enamasti Tallinnast, Harjumaalt ja Tartust. Kolmanda Arvamusfestivali eel, 30. mail ootavad korraldajad aktiivseid inimesi Narva lossiparki, et Eesti tuleviku üle aru pidada.

"Narvas toimub eelarvamusfestival. See on väga tore sõnademäng ehk siis arvamusfestival on see üldine ürituse nimi ja kuna Narvaga seoses ja ka Ida-Virumaaga seoses on väga palju eelarvamusi, siis arvamusfestivali eelüritusele panna nimeks Eelarvamusfestival on erakordselt stiilne," rääkis eelfestival hariduspaneeli organisaator Aet Kiisla.

Kõik Narvas toimuv ongi sellest kantud - räägitakse eelarvamustest ja siinset rahvast huvitavatest probleemidest. Eelfestivalil arutletakse kodanikualgatuse ning ettevõtjate sotsiaalse vastutuse üle, samuti inforuumi, selle kujundamise ja vene kooli seisundi üle Eestis.

"Ja väga ootame, et kõik teiesugused inimesed ja minusugused inimesed tulevad kokku ja arutavad nende samade teemade üle. Aga võib-olla tekivad uued küsimused ja uued arutelud ja see oleks meil selline ilus ja vahva, vabas õhus vestlusringid ja arutelud ja võib-olla mingisugused vaidlused. Sõbralikud," kirjeldas Ida-Virumaa arengu peaspetsialist Jana Pavlenkova.

Teemad, mille üle mõttevahetust arendatakse, on korraldajate arvates seni küll poliitikute poolt käsitlemist leidnud, kuid nüüd loodetakse neile ka tavainimeste tasandil lahendusi leida.

"Lisaks Arvamusfestivali suurtoetaja - Avatud Eesti Fond - toob festivalile Narvas omalt poolt arutelu ühiskonnakriitikast muusikas, loomingulistes kunstides, kus Artemi Troitski ja Vasja Oblomov peavad dialoogi sel teemal ja kaasavad ka kuulama tulnud inimesi," märkis Arvamusfestivali teemaalade juht Maiu Uus.

Kõige rakenduslikumaks peavad korraldajad arutelu inforuumi üle - selle arutelust teeb ülevaate uus loodav telekanal ETV+, mille kontseptsiooniks on, et igaüks võib osaleda selle kanali sisu loomisel.

Eelfestivalil arutelud Narvas toimuvad nii eesti kui ka vene keeles.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: