Sotsid Lauri Laats ja Vadim Belobrovtsev liituvad Keskerakonnaga

{{1430895016000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Tallinna linnavolikogu liikmed Vadim Belobrovtsev ja Lauri Laats on otsustanud lahkuda Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast (SDE) ning liituda Eesti Keskerakonnaga, teatas Keskerakonna pressiesindaja.

Belobrovtsevi sõnul on SDE loobunud oma valijate huvide eest seismast ning petnud vene emakeelega valijaid. "Kahjuks viimaste kuude sündmused andsid mulle ühemõtteliselt mõista, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhtkond on valinud vale suuna, kus ikka ja jälle minnakse valitsuskoalitsiooni parempoolsete erakondadega vaatamata kurbadele kogemustele, mis analoogsed koalitsioonid on läbi aegade sotsidele toonud," ütles Belobrovtsev. "Kurb, et valitsusse pääsemise nimel on loobutud erakonna põhimõtetest."

Ta mainis, et tema jaoks on üheks põhimõtteliseks faktoriks alati olnud dialoog venekeelsete inimestega ja nende huvide kaitsmine. "Kahjuks on olukord ka selles küsimuses kahetsusväärne, kuna enne valimisi püüti ilusate lubadustega vene emakeelega valijate hääli, valitsusse minnes aga on neid kohe ära unustatud," lisas Vadim Belobrovtsev.

"Jevgeni Ossinovski küll püüdis neid lubadusi erakonna juhtkonnale meelde tuletada, kuid selle eest lükati ta valitsusest kõrvale. Seega nüüdseks on selgeks saanud, et ainus pollitiline jõud Eestis, kes tõesti tahab lõimumispoliitikaga tegeleda, on Keskerakond."

Belobrovtsev möönis, et parem ei ole lugu ka teiste küsimustega – sisuliselt viiakse valitsuses ellu Reformierakonna poliitikat. "Sotside valijad ei andnud mandaati aktsiiside tõstmiseks ja majutusasutuste kiusamiseks, samal ajal on paljud SDE valimisprogrammi ilusad punktid lihtsalt kalevi alla pandud," jätkas Belobrovtsev.

"Soovin jätkuvalt Eesti poliitikasse oma panuse anda ning näen, et parim väljund selleks on Keskerakond," rõhutas Belobrovtsev. "Peab tõdema, et Tallinna linna juhtides on julgetud teha suuri asju, toome näiteks kas või tasuta ühistranspordi – ning vaatamata keskvõimu omavalitsusi ahistavale poliitikale on Eesti pealinn väga edukas, millele osutub ka pidevalt kasvav rahvaarv."

Lauri Laatsi sõnul on SDE kaotanud oma näo ning taaskord Reformierakonna tingimustel koalitsiooni minnes ei ole kinni peetud oma vaadetest ja lubadustest.

Laats rääkis, et Keskerakonna vaated on sotsiaaldemokraatiale väga lähedased ning kahtlemata saab Keskerakonna liikmena Tallinnas oma valijate huvide eest edukalt seista.

Vadim Belobrovtsev on Tallinna linnavolikogu liige, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liige, Tallinna piirkonna aseesimees ning Lasnamäe osakonna esimees. Varasemalt on ta töötanud ajakirjanikuna ning olnud lühikest aega Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide koalitsioonis ka Tallinna abilinnapea.

Belobrovtsevi võimalikust liitumisest Keskerakonnaga rääkis aprillis reformierakondlane Rain Rosimannus oma Twitteris.

ERR-i uudisteportaal küsis seepeale Belobrovtsevilt, kas ta plaanib sotsidest Keskerakonda üle minna. "Ütleme niimoodi, et sellist pakkumist Keskerakond pole mulle teinud," vastas ta.

Täpsustava küsimuse peale, kas Belobrovtsev on üldse sotsidest lahkumise peale mõelnud, vastas ta eitavalt.

Lauri Laats on olnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna aseesimees, Tallinna Linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees ja SDE volikogu liige. Varasemalt on Laats juhtinud sotside fraktsiooni Tallinna Linnavolikogus ning olnud Mustamäe linnaosavanem.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: