Eesti avas esimese aukonsulaadi Mongoolias

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Välisministeeriumi asekantsler Mart Laanemäe ja Eesti aukonsul Mongoolias Khulan Lkhagvasuren. Autor/allikas: Välisministeeriumi pressiosakond

Esmaspäeval avasid välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö küsimuste asekantsler Mart Laanemäe ja Eesti suursaadik Mongoolias Toomas Lukk Eesti esimese aukonsulaadi Mongoolias asukohaga Ulaanbaataris. Eesti aukonsul on Khulan Lkhagvasuren, kelle konsulaarpiirkond on kogu Mongoolia territoorium.

Aukonsulaadi avamisel ütles asekantsler Laanemäe, et Eesti ja Mongoolia suhted on head, ent potentsiaali suhete edendamiseks on kõigis valdkondades. Laanemäe avaldas lootust, et aukonsulaadi avamine aitab eeskätt tihendada Eesti ja Mongoolia vahelisi poliitilisi ja majanduslikke sidemeid.

"Eelkõige on Mongoolia huvitatud meie e-riigi lahendustest," täpsustas suursaadik Toomas Lukk.

Eesti aukonsul Khulan Lkhagvasuren on sündinud 1966. aastal Ulaanbaataris, Mongoolias. Ta on lõpetanud Moskva riikliku majandusülikooli kaubandusökonomisti erialal. Alates 2012. aastast on Khulan Lkhagvasuren peadirektor konsultatsioonifirmas Kingdom of the Majesty LLC (kaubandus, finantsteenused, ettevõtluse arendamine).

Samal ajal on ta nõunikuks Hollandi esinduses Mongoolias haridusspetsialistina. Kuni 2015. aasta juunini on Khulan Lkhagvasuren projektijuhina hõivatud ka Saksamaa Rahvusvahelise Koostööagentuuri (GIZ) programmiga Regional Economic Cooperation and Integration in Asia. Samuti on aukonsulil kogemused ÜRO Arenguprogrammi (UNDP) meeskonnas ja Mongoolias asuvates USA, Belgia ning Tšehhi saatkonnas töötamisest. Khulan Lkhagvasuren on Business to Business Club´i esimees. Aukonsul kõneleb mongoolia, vene, inglise, tšehhi ja saksa keelt.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: