Hotellijuht ja liidu esimees on valitsuse lühinägelikus otsuses pettunud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Verni Loodmaa
Verni Loodmaa Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Valitsuse otsus tõsta hotellide käibemaksumäär praegusega võrreldes ligi kahekordseks valmistas hotellide ja restoranide liidu juhatuse esimehele Verni Loodmaale pettumuse.

Kehtiv majutusettevõtete käibemaksumäär on 9%. Kui algselt plaanis valitsus tõsta selle 20%-ni, siis eile tuli lõplik otsus ning määr tõuseb 2017. aastast 14%-le.

Tartu hotellide London ja Pallas juhatuse esimees Loodmaa ütles ERR-i uudisteportaalile, et on teatavale leevendusele vaatamata pettunud.

"Lühidalt öeldes oleme pettunud. Me ei ole rahul selle otsusega. Oleme ka enne öelnud ja oleme ka täna seisukohal, et käibemaksuerisut majatusasutustele ei peaks valitsus muutma," rääkis Loodmaa.

Ta tunnustas valitsust ja selle liikmeid, et diskussioon ühiskonnas sel teemal toimus, aga on pettunud, et diskussioonil räägitu ei kajastunud valitsuse otsuses.

Hotellide ja restoranide liit kutsus järgmiseks teisipäevaks kokku turismiorganisatsioonide ümarlaua, et koos arutada edasiste tegevuste üle.

Loodmaa sõnul on lõviosa Tallinnas ööbivatest turistidest tõepoolest välismaalased, kuid mõne poliitiku suust kõlanud väide, et soomlane või ükskõik millise teise riigi turist on valmis maksma kõrgemat hinda, ei põhine tõel ja näitab pigem väljaütleja ebakompetentsust.

"Hotellid ja majutusasutused elavad turumajanduses. Elame tingimustes, kus klient on nõus maksma meile sellise summa, nagu ta õigeks peab," selgitas hotellijuht.

Kui ettevõtetel oleks võimalik juba täna küsida neilt n-ö rikastelt soomlastelt, sakslastelt või rootslastelt rohkem raha majutuselt, siis küllap oleks Loodmaa sõnul ettevõtted seda teinud. Aga turg ei luba seda.

"See on lühinägelik ja asjatundmatu lähenemine. Hoopis olulisem on see, et Eesti turism on täna langustrendis. Maailma majandusfoorumi tulemustel langes Eesti turismi sihtkohalt ja atraktiivsuselt seitse kohta. Hoopis need asjad tuleks välja tuua," lisas Loodmaa.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: